fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Situácia v Bachmute zostáva podľa veliteľa roty „mimoriadne napätá“, ruské sily na mesto neprestajne útočia

Ukrajinská armáda však podľa Fedorenka realizuje „aktívnu obranu” a opätovne získava niektoré pozície, vytláča nepriateľa od komunikačných trás a vyháňa ho z jeho pozícií”.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.4.2023 (SITA.sk) – Sily pravidelnej ruskej armády a žoldnierskej organizácie Vagnerova skupina podnikajú neprestajné útoky na východoukrajinské mesto Bachmut.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Situácia tam „zostáva mimoriadne napätá“, povedal pre ukrajinskú televíziu veliteľ roty ukrajinskej 92. mechanizovanej brigády Jurij Fedorenko. „Boje sú extrémne ťažké,” konštatoval. „Nepriateľ používa celý svoj dostupný útočný a úderný potenciál z hľadiska techniky a živej sily,” dodal Fedorenko. Informuje o tom portál cnn.com.

Ukrajinská armáda však podľa Fedorenka realizuje „aktívnu obranu” a opätovne získava niektoré pozície, a to „aj na predmestiach aj v samotnom meste, vytláča nepriateľa od komunikačných trás a vyháňa ho z jeho pozícií“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci
Zdroj: SITA.sk – Situácia v Bachmute zostáva podľa veliteľa roty „mimoriadne napätá“, ruské sily na mesto neprestajne útočia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií