Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Situácia v Charkovskej oblasti sa stabilizovala. Rusov však treba vytlačiť, tvrdí Budanov

Ukrajinské obranné sily budú vytláčať Rusov z územia.

14.5.2024 (SITA.sk) – Situácia súvisiaca s ruskou inváziou v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny sa stabilizovala. Ukrajinské obranné sily budú vytláčať Rusov z územia. Ako referuje web Ukrajinská pravda, vo vysielaní národnej televízie to povedal šéf ukrajinského obranného spravodajstva Kyrylo Budanov.

V súčasnosti prebieha fáza ruskej pohraničnej operácie v Charkovskej oblasti. Povedať, že nepriateľ dosiahol významný úspech, by bolo nepravdivé. Je však dôležité mať na pamäti, že situácia je dosť napätá a veľmi rýchlo sa mení. Napriek tomu, od včerajšieho večera sa podľa mňa objavil rýchly trend k stabilizácii,“ vyhlásil Budanov.

Nepriateľ je zablokovaný

Podľa neho „nepriateľ je v podstate už zablokovaný na hraniciach“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pokračuje pôsobenie ukrajinských obranných síl pre ďalšiu stabilizáciu a začiatok vytláčania nepriateľa za naše štátne hranice,“ dodal.

Čo sa týka Sumskej oblasti, Rusi vlastne plánovali podobnú operáciu od začiatku aj v tejto oblasti. V súčasnosti udržiavajú na hraniciach malé zoskupenia síl, no situácia im zatiaľ neumožnila zapojiť sa do aktívnej činnosti a realizovať svoj plán,“ podotkol Budanov.

Rusi sami neustúpia

Na otázku, kedy by Rusi mohli začať ustupovať, Budanov povedal, že sami neustúpia.

Treba ich vytlačiť. Preto budú boje pokračovať.

Budanov zároveň zdôraznil, že situácia v súčasnosti „nie je katastrofálna“.

Podotkol, že hlavným cieľom súčasnej ruskej operácie na hraniciach sú psychologické a informačné aktivity zamerané na vytváranie chaosu a paniky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Situácia v Charkovskej oblasti sa stabilizovala. Rusov však treba vytlačiť, tvrdí Budanov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií