fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skalní jeho prestup do Číny znášajú len ťažko: Marek Hamšík je opäť futbalistom roka a zvyšuje náskok v historických tabuľkách

Máte tip? napíšte nám mailom

Anketu o futbalistu roka už po ôsmykrát ovládol Marek Hamšík. Ocenenie získal šesťkrát v rade. V ich počte už jasne vedie. 

Slovenský stredopoliar má za sebou prestup z Neapola do čínskeho Dalian Yifang F.C. Hlavne skalní fanúšikovia talianskeho veľkoklubu, kde je Marek Hamšík stále veľmi obľúbený, znášajú tento transfer ťažko. Minulý rok sa mu dokonca podarilo vyhrať anketu slovenský Futbalista štvrťstoročia. 

https://www.instagram.com/p/BvLu7i4Fv5e/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

26. ročník teda ovládol banskobystrický rodák so ziskom 350 bodov. Víťazstvom tak zvyšuje náskok v historických tabuľkách. Dušanovi Tittelovi sa podarilo anketu vyhrať trikrát za sebou. V aktuálnom ročníku sa na druhej priečke umiestnil obranca Interu Miláno Milan Škriniar so stratou 36 bodov. Tretia priečka patrí Stanislavovi Lobotkovi, ktorý háji farby španielskej Celty Vigo. Ten v ankete získal 268 bodov.

Marek Hamšík pre sport.aktuality.sk uviedol: “Vždy je ťažké obhájiť prvenstvo. Som rád, že sa mi to podarilo. Ale tlačia sa na mňa mladší a budúcnosť patrí im. Budúci rok sa už nemusím v ankete umiestniť tak vysoko, myslím si, že môj prestup do Číny na to bude mať vplyv. Ale možno strelím 30 gólov a budem na tróne opäť.”

https://www.instagram.com/p/BvKfKKyFPjn/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Prečítajte si tiež:
Tradičná či moderná, Veľká noc má vždy svoje čaro

Už je každoročne zvykom oceniť aj najlepšieho hráča do 21 rokov. Cenu Petra Dubovského získal Dávid Hancko z Fiorentiny. Naopak najlepšou futbalistkou sa stala už šiestykrát v sérii Dominika Škorvánková z Bayernu Mníchov. Nestor El Maestro, ktorému sa podarilo v predchádzajúcej sezóne priviesť Trnavu k majstrovskému titulu, bol vyhlásený za najlepšieho trénera.

Zdroj: sport.aktuality.sk

Zdroj titulnej foto: en.as.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií