fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skialpinistka Marianna Jagerčíková sa stala majsterkou sveta v šprinte, vo finále zdolala obhajkyňu zlata

Skúsená športovkyňa získala cenný kov v tejto disciplíne už na tretích MS bez prerušenia, vo Švajčiarsku 2019 aj Andorre 2021 brala striebro.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.2.2023 (SITA.sk) – Slovenská reprezentantka v skialpinizme Marianna Jagerčíková dosiahla v utorok mimoriadny úspech. Na majstrovstvách sveta v španielskom pyrenejskom stredisku Boí Taüll totiž získala zlato v šprinte, ktorý potvrdila svoju príslušnosť k užšej svetovej špičke.

Skúsená športovkyňa získala cenný kov v tejto disciplíne už na tretích MS bez prerušenia, vo Švajčiarsku 2019 aj Andorre 2021 brala striebro.

Je aj majsterkou Európy

Tridsaťsedemročná rodáčka z Brezna vo finále MS zdolala obhajkyňu najcennejšieho kovu Švajčiarku Marianne Fattonovú, bronz si vybojovala Francúzka Emily Harropová.

Medzi mužmi si najcennejší kov vybojoval domáci Oriol Cardona Coll, striebro získal Francúz Thibault Anselmet a bronz putuje tiež do Francúzska zásluhou Robina Galinda.

Marianna Jagerčíková je v šprinte tiež majsterkou Európy, v pretekoch Svetového pohára sa už 9-krát dostala na pódium (3-4-2).

Začal sa svetový šampionát

Šprintom sa v utorok začali MS v Španielsku, v stredu pokračuje šampionát vertikálnymi pretekmi. Vo štvrtok príde na rad súťaž tímov, v sobotu sa uskutočnia individuálne preteky a v nedeľu šampionát vyvrcholí mixštafetami.

Skialpinizmus na najbližších ZOH v Taliansku 2026 bude mať premiéru pod piatimi kruhmi.

Prečítajte si tiež:
Danilov varuje pred maximálnou eskaláciou z ruskej strany, Ukrajina žiada západných spojencov o rýchlu dodávku zbraní

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v skialpinizme, Skialpinizmus
Zdroj: SITA.sk – Skialpinistka Marianna Jagerčíková sa stala majsterkou sveta v šprinte, vo finále zdolala obhajkyňu zlata © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií