fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Objavila sa skica, na ktorej je Mona Lisa v Evinom rúchu. Pozri sa, ako čo ukrývala žena so záhadným úsmevom pod šatami

Máte tip? napíšte nám mailom

Mona Lisa, žena so záhadným úsmevom, ktorú zvečnil na legendárnej olejomaľbe majster Leonardo da Vinci. Ako vyzerala tajomná kráska bez šiat?

Kto by nepoznal azda najznámejšie dielo slávneho Taliana, Leonarda da Vinciho, olejomaľbu ženy s názvom Mona Lisa. Tento obraz je už stáročia obdivovaný a to najmä vďaka tajomnému úsmevu ženy.

Od roka 1862 sa vo francúzskom múzeu Condé ukrývala uhlíková skica, ktorú podľa informácii mal načrtnúť jeden z učencov da Vinciho a objektom nákresu mala byť údajne Mona Lisa. Najnovšie výskumy a porovnania však dokázali, že kresba je omnoho cennejšia než si odborníci doteraz mysleli. Zistilo sa totiž, že na nej totiž pracoval samotný maestro a minimálne časť z nej načrtol od sám. Kurátor múzea tiež prezradil, že sa s istotou jedná o prípravnú kresbu svetoznámeho obrazu a určite ide o tú istú ženu.

Nuž, porovnaj sám…

mona-lisa

 

 

Zdroj: BBC, Twitter

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií