fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skladanie novej 76-ky je podľa Sulíka nerealizovateľnou utópiou, Hegera radšej vyzýva k riešeniu energetickej krízy

Líder SaS Richard Sulík ďalej uviedol, že dokonca ani líder OĽaNO Igor Matovič nechce podporiť novú vládu, ak v nej bude dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera (OĽaNO), aby bezodkladne začal riešiť energetickú krízu na Slovensku a nevenoval drahocenný čas skladaniu novej 76-ky poslancov. Ako ďalej uviedol líder SaS Richard Sulík v tlačovej správe, zvýšené zálohové faktúry sú skutočným problémom ľudí a vláda musí okamžite konať.

Nerealizovateľná utópia

Skladanie novej 76-ky je nateraz nerealizovateľnou utópiou, ktorá neponúka občanom našej krajiny žiadne riešenia. Navyše, ani samotné hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nie je jednotné v podpore takejto väčšiny,” tvrdí Sulík.

Dodal, že dokonca ani líder OĽaNO Igor Matovič nechce podporiť novú vládu, ak v nej bude dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman. Matovič v štvrtok 12. januára na sociálnej sieti skritizoval Hirmana za „(ne)riešenie” zálohových platieb na energie a užívanie si exotickej trojtýždňovej dovolenky. Zároveň šéfa hospodárstva nazval lenivým diletantom.

Diskusia o novej 76-ke nemá zmysel

Niekto si svoju prácu nespravil, pomoc ľuďom nedoručil, ale hlavne, že už oddychuje,“ uviedol Matovič. Podľa Sulíka tak diskusia o novej 76-ke poslancov nemá zmysel, pokiaľ je OĽaNO v rozklade a hnutie Sme rodina ju podporiť nechce.

Prečítajte si tiež:
Vynaliezavosť týchto bláznov je podľa Fica nekonečná a hovorí o čiernom dni pre demokraciu (video)

Podpredseda SaS a expert strany na energetiku Karol Galek tvrdí, že Heger by mal prestať fantazírovať a začať konať.

Napriek avizovanej pomoci s cenami energií nám tu kolabujú malí a strední podnikatelia. Deje sa to napriek tomu, že sme súhlasili s navýšením minuloročného rozpočtu a schválili ten tohtoročný. Na pomoc je tak vyčlenených takmer päť miliárd eur,” uviedol Galek.

Rozdiel medzi zastropovanou a regulovanou cenou

Podľa neho je riešením výzva, ktorú musí dať ministerstvo hospodárstva, v rámci ktorej zastropuje ceny na 199 eur/MWh a dodávateľom energií dorovná rozdiel medzi zastropovanou a regulovanou cenou.

Podnikatelia tak na faktúre dostanú nižšiu zastropovanú cenu a zvyšok dodávateľom uhradí štát. Podľa hrubých odhadov by takéto opatrenie štát stálo zhruba 300 miliónov eur za celý rok,” uzavrel Galek.

Viac k témam: Ceny energií, energetická kríza, Malé podniky, Nová vláda, Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Politická kríza, Predseda vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Skladanie novej 76-ky je podľa Sulíka nerealizovateľnou utópiou, Hegera radšej vyzýva k riešeniu energetickej krízy © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Mladík obťažoval ženy a ukazoval im svoj zadok, v jeden deň ho preto zadržali až dvakrát
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií