Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Školy v Rusku zavádzajú novinku, od nového školského roka začnú vyučovať základy bojového použitia dronov

Ruské školy začnú 1. septembra vyučovať nový predmet.

21.7.2023 (SITA.sk) – Ruské školy začnú 1. septembra v rámci kurzu základnej vojenskej prípravy vyučovať „základy bojového použitia dronov“. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na agentúru Ria Novosti.

Predseda Rady pre rozvoj digitálnej ekonomiky v rámci Rady Ruskej federácie Arťom Šejkin povedal, že návrh odobrilo i ruské ministerstvo školstva. Vo vyhlásení ruského ministerstva obrany sa uvádza, že študijný program zabezpečuje „štúdium typov, účelu, taktických a technických charakteristík a všeobecnej konštrukcie, vykonávanie prieskumu oblasti a spôsobov boja proti nepriateľským UAV“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruský vodca Vladimir Putin v apríli vyzval na zavedenie kurzov pilotovania dronov na školách. Začiatkom júna ruské médiá informovali, že ruské školy začali nakupovať „cvičné drony“ a ďalšie vybavenie potrebné na to, aby deti naučili lietať s dronmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Drony, Ruská federácia, ruské ministerstvo školstva, ruské školstvo, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský minister obrany, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Školy v Rusku zavádzajú novinku, od nového školského roka začnú vyučovať základy bojového použitia dronov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií