fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skončila sa éra najnerozhodnejšieho premiéra v dejinách Slovenska, reagoval Sulík na Hegerov odchod

Podľa predsedu strany SaS sa mohol Eduard Heger tejto potupe vyhnúť.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.5.2023 (SITA.sk) – Strana SaS považuje dnešok za koniec éry najnerozhodnejšieho premiéra v dejinách Slovenska. Reagovala tak vyhlásenie Eduarda Hegera, že v nedeľu požiada prezidentku Zuzanu Čaputovú o odobratie poverenia viesť vládu SR. Prezidentka podľa neho neakceptovala iné návrhy na riešenie aktuálnej politickej situácie.

“Tejto potupe a vlastne aj svojmu politickému koncu sa Eduard Heger mohol vyhnúť, ak by nestrkal hlavu do piesku, ale robil to, čo sa od premiéra očakáva – riešil problémy. Riešenie mal v rukách už minulé leto, keď mohol uprednostniť štyroch výkonných ministrov a podporu 20 poslancov, ale rozhodol sa pre Igora Matoviča, ktorý bol najväčší problém Slovenska,” uviedol predseda strany Richard Sulík.

Doplnil, že tak, ako sa Heger nedokázal zodpovedne postaviť k politickej situácii už v lete, nedokázal udržať ani len odvolanú vládu do termínu predčasných volieb.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Premiér Slovenskej republiky, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Skončila sa éra najnerozhodnejšieho premiéra v dejinách Slovenska, reagoval Sulík na Hegerov odchod © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Karas posunie účinnosť súdnej mapy na júl, minister sa obáva ochromenia správnych súdov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií