fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skutočný príbeh: Nečakaný valentínsky darček

Máte tip? napíšte nám mailom

Deň svätého Valentína patrí síce všetkým zaľúbeným, no o niečo intenzívnejšie ho prežívajú predsa len tí nezadaní. Prečo?

Odpoveď je prostá, všetky tie srdiečka, romantické vyznania a prečačkané obchody sú tými “správnymi” nástrojmi na depku. Tento sviatok dlhé roky preklínala aj naša čitateľka Dominika, na ktorú sa však predsa len usmialo šťastie a dokonca práve v tento deň. 

Ledva skončili Vianoce a obchody už priam praskali vo švíkoch s valentínskym tovarom. Ako po posledné roky, aj tentokrát som si zúfalo vzdychla, že deň zamilovaných budem tráviť sama na gauči s vínom, čokoládou a depkou. Je pravdou, že už nejakú tú dobu som sa stretávala s Ladislavom, “mojím” sexy učiteľom, no nejako ubehol rok nášho kávičkovania a nepodarilo sa mu rozhýbať sa. Usúdila som, že asi nemá o mňa záujem a na tento obyčajne neobyčajný deň som s ním nepočítala, ale rozhodla sa, že si pozriem nejaký trápny romantický film, opijem sa a zaspím na gauči.

Ladislav. To meno mi už vyše roka rezonuje v hlave a vždy, keď ho počujem, začnem sa hlúpo usmievať, v bruchu cítim motýliky a spomeniem si na jeho nádherné modré oči. Idem sa zblázniť pri predstave, že takýto chlap učí a kdekoľvek kde sa zjaví, tak si získa pozornosť všetkých žien. Keď ma pozval prvýkrát na kávu, bola som neskutočne šťastná, že pozval práve mňa. No aj naďalej sme ostali len pri káve a sľuboch v správach. Je to flegmatik, všetko okolo seba berie s humorom a na ľahkú váhu. A to bolo asi to, čo ma okrem jeho očí a úsmevu na ňom priťahovalo najviac. Bol ťažko čitateľný, no ja som túžila ho aspoň chvíľku denne vlastniť iba pre seba.

Prečítajte si tiež:
Influenceri počas koronakrízy sú zúfalí. Žiadajú ľudí, aby im posielali peniaze

Prišiel ten deň, ten prekliaty deň všetkých zamilovaných. Od rána sa ľudia išli zblázniť, ženy nakupovali gýčové hrnčeky, bonboniéry a chlapi kvety alebo smradľavé lacné voňavky. Ja som si zobrala v práci voľno a šla som si pre svoje obľúbené čipsy, pre dobré víno a tešila sa na skvelú romantiku. Len ja, víno a film. Nenamaľovaná a strapatá sa dnes budem iba spokojne váľať na gauči.

Moje plány mi však po príchode domov pokazilo zvonenie telefónu. Lacko chce dnešok tráviť so mnou. To si snáď robí srandu. Bola som však z neho tak na mäkko, že som rýchlosťou seba upratala byt aj seba. Pripravila som aj večeru, nech vidí, že som celkom schopná a neumrie pri mne od hladu. 🙂 Keď prišiel zacítila som nádhernú vôňu jeho parfumu. Moje kulinárske schopnosti ohodnotil nadpriemerne, tak som sa cítila po dlhom čase užitočne a bola som na seba hrdá. Potom sme sa premiestnili do obývačky a pozerali sme film. Bola som prekvapená, že ten flegmatik a večne vtipný pán učiteľ je dnes úplne kľudný, vážny a miestami aj nervózny. Počas filmu sa ku mne pomaly, nenápadne približoval a pomaly ma začal objímať a túliť sa. Tento moment bol presne ten, na ktorý som čakala.

Prečítajte si tiež:
Na dovolenku vládnym špeciálom? Na Facebooku sa objavila podvodná súťaž, ktorej naletelo mnoho Slovákov

Viete asi ako “pozeranie” filmu väčšinou končí, vôbec neviem ako skončil film, pretože sme sa presunuli do spálne. To, čo sa stalo v spálni tam aj ostane. Bol to však náš nádherný začiatok vzťahu – prirodzený, nečakaný a bez zbytočných slov. Dnes je to už náš desiaty Valentín, sme manželia a máme syna a dcéru. Verím a dúfam, že nám to vydrží ešte minimálne navždy a všetkým nezadaným chcem popriať veľa síl, nervov a trpezlivosti na ceste za láskou.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií