Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šlágre Ligy majstrov nesklamali. Hviezdny Ronaldo opäť zažiaril

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj v stredu boli na programe ďalšie osemfinálové zápasy Ligy majstrov. Kráľovský veľkoklub Real Madrid cestoval do Talianska, aby tam odohral zápas s AS Roma. V Belgicku si sily zmerali domáci KAA Gent proti nemeckému tímu VfL Wolfsburg.

Belgický šampión nemal navrch v prvom polčase a bol pod miernym tlakom nemeckého tímu. Ten v celom prvom polčase dokázal vystreliť priamo na bránku iba dvakrát. Avšak, tá druhá strela bola gólová. Autorom prvého gólu bol v 44. min. Julian Draxler, ktorý pozemnou strelou k pravej tyčke prekonal domáceho brankára Matza Selsa.

Druhý polčas bol o niečom inom. Sthrla sa v ňom gólová prestrelka. V 54. min. navýšil skóre na 2:0 strelec prvého gólu Julian Draxler. O niekoľko minút na to sa nechal po tretikrát v zápase prekonať Matz Sels. Hráčom, ktorému sa ho podarilo prestreliť bol Max Kruse, 3:0. Potom sa o slovo prihlásili hráči Gentu. Najprv v 80. min. Sven Kums a o deväť minút Kalifa Coulibaly, 2:3. Zápas sa týmto výsledkom skončil.

Zostrih z tohto zápasu si môžete pozrieť tu:

Prečítajte si tiež:
Conora McGregora už v akcii neuvidíme. Jeho životný príbeh je však pozoruhodný, začínal ako inštalatér

Domáci taliansky tím si pripravil na hviezdami nabitú zostavu Realu Madrid kvalitnú defenzívnu taktiku, ktorá ich sprevádzala celým zápasom. Prvý polčas bol o tom či sa podarí španielskému tímu prekonať obranu Talianov. Vďaka poriadne zoradenenej obrane Rimanov sa “pusinky” nevedeli dostať do vyloženej šance. Naopak, domáci ťažili z brejkov, z ktorých však gól takisto nepadol.

V druhom dejstve sa ukázala sila a skúsenosť “bieleho baletu” a v 57. min. sa krásnou kľučkou presadil najlepší strelec v histórii Ligy majstrov Cristiano Ronaldo, 1:0. Po tomto góle sa hra na oboch stranách viac otvorila a diváci konečne mohli vidieť útočný futbal. Domáci brankár Wojciech Szczesny musel vyťahovať loptu zo svojej brány ešte raz, a to v 86. min., keď sa presadil Jese. AS Roma tak prehral nad Realom Madrid 0:2.

Zostrih z tohto zápasu si môžete pozrieť na: uefa.com