Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šlágre Ligy majstrov nesklamali. Hviezdny Ronaldo opäť zažiaril

Aj v stredu boli na programe ďalšie osemfinálové zápasy Ligy majstrov. Kráľovský veľkoklub Real Madrid cestoval do Talianska, aby tam odohral zápas s AS Roma. V Belgicku si sily zmerali domáci KAA Gent proti nemeckému tímu VfL Wolfsburg.

Belgický šampión nemal navrch v prvom polčase a bol pod miernym tlakom nemeckého tímu. Ten v celom prvom polčase dokázal vystreliť priamo na bránku iba dvakrát. Avšak, tá druhá strela bola gólová. Autorom prvého gólu bol v 44. min. Julian Draxler, ktorý pozemnou strelou k pravej tyčke prekonal domáceho brankára Matza Selsa.

Druhý polčas bol o niečom inom. Sthrla sa v ňom gólová prestrelka. V 54. min. navýšil skóre na 2:0 strelec prvého gólu Julian Draxler. O niekoľko minút na to sa nechal po tretikrát v zápase prekonať Matz Sels. Hráčom, ktorému sa ho podarilo prestreliť bol Max Kruse, 3:0. Potom sa o slovo prihlásili hráči Gentu. Najprv v 80. min. Sven Kums a o deväť minút Kalifa Coulibaly, 2:3. Zápas sa týmto výsledkom skončil.

Zostrih z tohto zápasu si môžete pozrieť tu:

Domáci taliansky tím si pripravil na hviezdami nabitú zostavu Realu Madrid kvalitnú defenzívnu taktiku, ktorá ich sprevádzala celým zápasom. Prvý polčas bol o tom či sa podarí španielskému tímu prekonať obranu Talianov. Vďaka poriadne zoradenenej obrane Rimanov sa „pusinky“ nevedeli dostať do vyloženej šance. Naopak, domáci ťažili z brejkov, z ktorých však gól takisto nepadol.

V druhom dejstve sa ukázala sila a skúsenosť „bieleho baletu“ a v 57. min. sa krásnou kľučkou presadil najlepší strelec v histórii Ligy majstrov Cristiano Ronaldo, 1:0. Po tomto góle sa hra na oboch stranách viac otvorila a diváci konečne mohli vidieť útočný futbal. Domáci brankár Wojciech Szczesny musel vyťahovať loptu zo svojej brány ešte raz, a to v 86. min., keď sa presadil Jese. AS Roma tak prehral nad Realom Madrid 0:2.

Zostrih z tohto zápasu si môžete pozrieť na: uefa.com