fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aj sliepky majú právo na šťastie. Túto hojdačku musia mať

Máte tip? napíšte nám mailom

Prečo by mali sliepky iba kvočať, znášať vajcia, jesť zrno a bezducho pozerať do štyroch stien kurína? Ak sa už nemôžete pozerať na ich každodenný stereotyp, zostrojte im hojdačku. Smejete sa, ale iba do chvíle, pokým neuvidíte nasledujúce fotky. Nájdete na nich totiž sliepky, ako sa radostne a spokojne hojdajú.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že ak sa občas nudíte vy, možno sa nudí aj vaša hydina? Ak nie vy, tak jeden človek na planéte určite. Keď však prišiel na to, že miesta, kde by sa sliepky mohli ako tak zabaviť, nie je v kuríne vôbec veľa, zostrojil im takúto krásnu hojdačku.

Zdroj: fresheggsdaily.com

Ako na to?

Stačí krátky výlet do lesa, ktorého cieľom bude nájsť vhodné poleno. Doň potom navŕtajte dierky, cez ktoré následne prevlečiete povraz. Ani sa nenazdáte a hojdačka je hotová. Už len ju zavesiť na konár stromu alebo o strop bidla a sliepky sa môžu hojdať do zbláznenia.

Zdroj: fresheggsdaily.com

Presvedčiť sa o tom môžete aj v tomto videu:

Prečítajte si tiež:
Je vám teplo? Vyskúšajte melónové osvieženie na 5 spôsobov

Pre menej iniciatívnych jedincov je k dispozícii aj plastová mini hojdačka, ktorú si môžete zakúpiť v e-shope. Aj sliepky sa môžu z času na čas uvoľniť, doprajte im to.

Možno ste to nevedeli alebo ste o tom ešte nepočuli, ale sliepky sa hojdajú rady a veľa. Zdroj: fresheggsdaily.com

Ak ste vášnivým chovateľom zvierat, zvlášť hydiny, môžete skúsiť i ďalšie ,,vychytávky”, ktoré vám v tomto prípade vedia ušetriť čas a peniaze.

Jedným z nich je nášľapné kŕmidlo. Nielenže doň môžete nasypať niekoľko druhov krmiva naraz – zmes rôzneho obilia, zrna, pšenice, kukurice, sóje, ale zároveň bude i vďaka vrchnému uzáveru chránené pred voľne žijúcimi vtákmi a hlodavcami. Tie nielenže roznášajú rôzne choroby, baktérie a parazity, ale kvôli nim pravidelne prichádzate o 40 – 50 % krmiva. Ak si chcete pozrieť, ako vyzerá toto kŕmidlo v praxi, pozrite si naše video.

Nechce sa vám pravidelne chodiť dolievať hydine vodu? Už nemusíte, stačí, ak si zakúpite plastovú napájačku určenú pre kuriatka a sliepky pri podlahovom chove. Dá sa ľahko čistiť a je stabilná, takže sa nemusíte báť, že by ju sliepky vyliali. Navyše je vhodná aj na zavesenie, čím sa menej znečisťuje. Voda v nej vydrží niekoľko dní a vám sa tak stratí jedna starosť navyše.

Prečítajte si tiež:
Nepácham žiadne trestné činy, vstupujem len otvorenými dverami, teda pokiaľ tam stále sú, hovorí Ivan, ktorý sa venuje urbexu
Zdroj: vetis.sk

Zdroj: vetis.sk, fresheggsdaily.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií