fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sloboda má vysokú cenu, ale otroctvo ešte väčšiu, povedal Zelenskyj vo vianočnom príhovore (video)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tiež povedal, že v jeho krajine nečakajú na zázrak, ale vytvárajú si ho sami.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa aj na Štedrý deň prihovoril Ukrajincom, pričom zdôraznil dôležitosť jednoty a vzdorovitosti voči ruskej agresii.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Sloboda má vysokú cenu, ale otroctvo ešte vyššiu, prízvukoval ukrajinský líder vo vianočnom želaní, ktoré zverejnil 10 mesiacov od začiatku vojny na Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál denníka The Guardian.

„Aj v úplnej tme sa nájdeme, aby sme sa silno objali. A ak nie je teplo, budeme sa dlho objímať, aby sme sa zahriali. Budeme sa usmievať a budeme šťastní, tak ako vždy. Je tu však jeden rozdiel. Nebudeme čakať na zázrak, keďže si ho vytvárame sami,” povedal Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Odkazujúc na ruské útoky na nedávno oslobodené mesto Cherson, ktoré v sobotu zabili 10 ľudí, Zelenskyj označil Rusko za „teroristickú krajinu”. „Svet musí vidieť a pochopiť, proti akému absolútnemu zlu bojujeme,” povedal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prečítajte si tiež:
Ruské jednotky majú podľa Britov uvažovať o ústupe v Chersonskej oblasti, bude to mimoriadne náročné

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Sloboda má vysokú cenu, ale otroctvo ešte väčšiu, povedal Zelenskyj vo vianočnom príhovore (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií