fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sloní futbalový tím? Znie to možno ako sci-fi, ale v Thajsku sa to naozaj stalo

Máte tip? napíšte nám mailom

Jeden z futbalových tímov v Thajsku dal spojeniu “ťažký súper” nový rozmer. Na ihrisku sa hráči stretli v súboji proti sloniemu futbalovému tímu.

V tomto prípade nejde o žiadnu novú atrakciu. Vedeli ste, že v krajine úsmevov, ako býva Thajsko často nazývané, sú hazardné hry a tipovanie spojené s futbalom zakázané?

Sloní futbalový tím
Zdroj: REUTERS/Soe Zeya Tun

A keďže sa Svetový pohár začína už vo štvrtok (14. júna), čo iste futbaloví fanúšikovia vedia, v Thajsku sa takýmto spôsobom rozhodli pripomenúť, aby ľudia futbalové výsledky netipovali. Len za posledné dva mesiace tamojšia polícia zadržala viac ako 700 Thajcov, ktorí takto porušili zákon. Informovala o tom agentúra AP.

Deväť slonov, pomaľovaných vlajkami štátov súťažiacich na Majstrovstvách sveta vo futbale 2018 v Rusku a prezlečených za futbalových hráčov, si žiaci požičali z prírodnej rezervácie v turisticky vyhľadávanej destinácii Ayutthaya. Necelé tri dni pred oficiálnym začiatkom Svetového pohára tak zavŕšili svoje úsilie.

Usporiadatelia uviedli, že chcú študentom ukázať, že Majstrovstvá sveta sú viac o radosti zo športu ako o stávkovaní tímov.

Pozrite sa, ako to vyzeralo:

Keď hráte proti slonovi, musíte za ním stále utekať. Sú veľké a celkom rýchle. Keď vám idú oproti, musíte sa im vyhnúť, rozhodne to nie je také, ako keď súperíte s klasickým hráčom,” popísal hru Theerapat Sukjai, jeden z hráčov.

Prečítajte si tiež:
#DressLikeAWoman: Fotokampaň, v ktorej ženy reagujú na Trumpove nároky

Viete si to predstaviť? Nám by sa od strachu asi trošku roztriasli kolená.

Zdroj: TASR, REUTERS

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií