fbpx
Zúbožené sloníča mohlo prísť o život. Zachránili ho dedinčania, ktorí ho neváhali niesť niekoľko kilometrov

Zúbožené sloníča mohlo prísť o život. Zachránili ho dedinčania, ktorí ho neváhali niesť niekoľko kilometrov

Nebyť dobrosrdečných dedinčanov, stratené a vysilené sloníča by umrelo…

Zopár farmárov z dediny v indickom štáte Urísa sa vracalo domov, keď si všimli niečo nezvyčajné. Na zemi uvideli malé, vysilené sloníča, ktoré by bez ich pomoci umrelo. Slonie mláďa sa zrejme zatúlalo od svojho stáda, stratilo sa a nebolo schopné už ani piť a jesť.

Dedinčania ani na chvíľu nezaváhali a rozhodli sa bezbranné zviera zachrániť. Takmer 100 kilové sloníča vzali na plecia a niesli ho viac ako 3 kilometre do dediny, kde sa oňho chceli postarať.

Jeden z miestnych, 23-ročný Bibu Das, tvrdí, že dedinčania slonie mláďa vnímali ako odkaz od vyššej moci a chceli si ho aj po zotavení nechať v blízkostí svojich príbytkov, no napokon ho odovzdali ochranárom, ktorí ho previezli na veterinárnu kliniku. Tam sa o zviera postarajú, kým sa mu vráti kondícia a potom sa ho pokúsia vrátiť do jeho pôvodného stáda.

 

 

 

Foto: https://www.msn.com/en-us/video/l/villagers-carry-lost-baby-elephant-on-shoulders-to-take-it-to-recovery/vp-BBMd3cT

Zdroj: https://www.msn.com/en-us/video/l/villagers-carry-lost-baby-elephant-on-shoulders-to-take-it-to-recovery/vp-BBMd3cT

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Top 5 najkrajších miest, ktoré by ste určite mali navštíviť. #3
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.