fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slota je obžalovaný pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na Jána Slotu.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.2.2023 (SITA.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v pondelok 27. februára na Špecializovaný trestný súd obžalobu bývalého predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci.

Informuje o tom Jana Tökölyová, hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR. Najvyšší súd SR vlani 31. marca rozhodol, že bývalý líder SNS a exprimátor Žiliny bude stíhaný na slobode, avšak po návrhu prokurátora bude monitorovaný zariadením na určenie polohy. Pre hrozbu pokračovania v trestnej činnosti nariadil aj dohľad probačného a mediačného úradníka.

Slotovi kladú orgány činné v trestnom konaní za vinu prijatie úplatku v roku 2018 pre sudcu Krajského súdu v Žiline Pavla P. a jeho následné odovzdanie vo výške 5-tisíc eur s cieľom ovplyvnenia rozhodnutia trestnej veci. Obvinený je teda za trestný čin prijímania úplatku v spolupáchateľstve.

Viac k témam: Obžaloba, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Slota je obžalovaný pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií