Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slová Orbána považuje Majerský z KDH za absurdné, Rakúsko-Uhorské kráľovstvo skončilo v roku 1918

Ak chceme v Európe mier, prestaňme spochybňovať hranice. Slovensko nie je odtrhnutá časť Maďarska, zdôraznil Majerský.

25.7.2023 (SITA.sk) – Slová maďarského premiéra Viktora Orbána sú podľa Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) absurdné. Predseda hnutia Milan Majerský je toho názoru, že Orbán by si mal naštudovať históriu a pozrieť si následnícke štáty, keďže Rakúsko-Uhorské kráľovstvo skončilo v roku 1918. Spochybňovanie hraníc akoukoľvek formou je podľa lídra KDH neakceptovateľné, pretože sa môže skončiť tragicky.

Tak, ako odmietame uznať Kosovo, tak ako odmietame uznať ruskú agresiu na Ukrajine, tak odmietame slová Viktora Orbána. Ak chceme v Európe mier, prestaňme spochybňovať hranice. Slovensko nie je odtrhnutá časť Maďarska,“ zdôraznil Majerský.

Viac k témam: Maďarský premiér, Medzinárodné vzťahy
Zdroj: SITA.sk – Slová Orbána považuje Majerský z KDH za absurdné, Rakúsko-Uhorské kráľovstvo skončilo v roku 1918 © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií