fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slováci dokážu na alkohol minúť za rok viac, no pijú menej. Ktoré krajiny mu holdujú najviac?

Máte tip? napíšte nám mailom

Slováci a alkohol – často diskutovaná téma. Podľa štatistík však pijeme menej ako kedysi.

Mnoho ľudí si rado cez víkend dopraje pár pív, prípadne aj tvrdší alkohol. Na niekoľkých pohárikoch napríklad aj červeného vína nie je nič zlé. Problém nastáva vtedy, keď si zvýšený príjem alkoholu neuvedomujete, aj napriek  upozornení od blízkych priateľov či okolia.

Nanešťastie sú Slováci ochotní vynaložiť na alkohol viac peňazí ako to bolo v minulosti, informuje Euractiv.sk. V priemere naň slovenská domácnosť za rok dokáže minúť aj 200 eur. Medzi krajinami, ktoré najviac na svete holdujú alkoholu, sa na popredných priečkach umiestnilo Estónsko a Lotyšsko. Za nimi sa nachádzajú naše susediace krajiny, teda Poľsko, Česko a Maďarko. Ak vás zaujíma, kto na alkohol míňa najmenej, tak je to práve Taliansko a Španielsko.

Alkohol na Slovensku je stále diskutovanou témou.
Zdroj: unsplash.com

Ako je na tom s alkoholom Slovensko?

Euractiv.sk uvádza, že z dostupných štatistík vyplýva, že v roku 2017 Slováci utratili na alkohol 1,12 miliardy eur. V porovnaní s rokom 2014 sú to teda zvýšené výdavky až o 100 miliónov eur. Ak berieme do úvahy štatistiky od roku 2003, rok 2017 bol tým, kedy oň Slováci mali najmenší záujem. Na jedného občana tak pripadlo 8,2 litra spotreby alkoholu. Iné štastitiky Eurostatu ukazujú, že až 29% Slovákov bolo ochotných sa priznať k tomu, že si doprajú alkohol aspoň raz za 30 dní.

Prečítajte si tiež:
Nevera v ríši zvierat: Takto to dopadlo, keď tučniak zistil, že ho jeho polovička podvádza

Hoci štatistiky ukazujú reálne čísla, každý človek je iný. Preto je vhodné u každého jednotlivca posudzovať situáciu z individuálneho hľadiska. Mimochodom, viete, čo sa stane s vašim telom, keď prestanete piť alkohol? Prečítajte si o tom v tomto článku.

Alkohol pite s mierou.
Zdroj. unsplash.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií