fbpx
Slovenka sa inšpirovala Nórkou, ktorá rozdávala jablká. Júlia na svoj plot vešia sáčky s chutným ovocím, ktoré si môžete vziať úplne zadarmo

Slovenka sa inšpirovala Nórkou, ktorá rozdávala jablká. Júlia na svoj plot vešia sáčky s chutným ovocím, ktoré si môžete vziať úplne zadarmo

Len pred pár dňami obletel svet milý čin Nórky, ktorá sa rozhodla o svoju úrodu podeliť s ostatnými ľuďmi. Jej konanie inšpirovalo i Slovenku Júliu.

Pred niekoľkými dňami ste si i na našom portáli mohli prečítať o Nórke, ktorej jablone boli tohto roku mimoriadne plodné, a tak sa s jablkami rozhodla podeliť s okoloidúcimi ľuďmi tým, že chutné plody dala do sáčkov a povešala ich na plot, odkiaľ si ich mohol ktokoľvek vziať zadarmo.

Tento príbeh inšpiroval i Slovenku Júliu, ktorá sa taktiež rozhodla pre podobný čin.  Mala veľa úrody, a preto sa rozhodla nezištne podeliť. O tom, že si z jej plotu ľudia môžu vziať jabĺčká úplne zadarmo informovala aj prostredníctvom príspevku vo verejnej skupine Mamičky z Ivanky pri Dunaji a okolia. Isté podmienky však Julka predsa len mala. “Domáce jablká, nestriekané (obyčajné, ale chutné), citrónky. Vymením sáčok jabĺk za prázdny sáčok. Nezľaknite sa psa. Nech vám padnú na úžitok,” napísala k fotografii a zároveň uviedla i adresu, na ktorej si mali ľudia plody vyzdvihnúť.

Facebook/Júlia Faboková

 

 

Zdroj: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155817182822548&set=gm.2198832996997545&type=3&theater

Foto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155817182822548&set=gm.2198832996997545&type=3&theater

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Maratónec sa včera v Košiciach poriadne strápnil: Aha, čo mu vybehlo z trenírok
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.