fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenka sa inšpirovala Nórkou, ktorá rozdávala jablká. Júlia na svoj plot vešia sáčky s chutným ovocím, ktoré si môžete vziať úplne zadarmo

Máte tip? napíšte nám mailom

Len pred pár dňami obletel svet milý čin Nórky, ktorá sa rozhodla o svoju úrodu podeliť s ostatnými ľuďmi. Jej konanie inšpirovalo i Slovenku Júliu.

Pred niekoľkými dňami ste si i na našom portáli mohli prečítať o Nórke, ktorej jablone boli tohto roku mimoriadne plodné, a tak sa s jablkami rozhodla podeliť s okoloidúcimi ľuďmi tým, že chutné plody dala do sáčkov a povešala ich na plot, odkiaľ si ich mohol ktokoľvek vziať zadarmo.

Tento príbeh inšpiroval i Slovenku Júliu, ktorá sa taktiež rozhodla pre podobný čin.  Mala veľa úrody, a preto sa rozhodla nezištne podeliť. O tom, že si z jej plotu ľudia môžu vziať jabĺčká úplne zadarmo informovala aj prostredníctvom príspevku vo verejnej skupine Mamičky z Ivanky pri Dunaji a okolia. Isté podmienky však Julka predsa len mala. “Domáce jablká, nestriekané (obyčajné, ale chutné), citrónky. Vymením sáčok jabĺk za prázdny sáčok. Nezľaknite sa psa. Nech vám padnú na úžitok,” napísala k fotografii a zároveň uviedla i adresu, na ktorej si mali ľudia plody vyzdvihnúť.

Facebook/Júlia Faboková

 

 

Zdroj: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155817182822548&set=gm.2198832996997545&type=3&theater

Prečítajte si tiež:
Celosvetová hanba: Vzostup neofašizmu na Slovensku si všimol i NEW YORK TIMES

Foto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155817182822548&set=gm.2198832996997545&type=3&theater

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií