fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenka zažila na nákupe v Lidli šok! Medzi banánmi objavila jedovatého pavúka

Máte tip? napíšte nám mailom

To, čo zažila počas nákupu Slovenka Ivana, je ako z hororu!

Len pred nedávnom sa vo svete objavovali informácie o tom, že ľudia počas nákupov v obchodnom reťazci Lidl nachádzali medzi banánmi jedovatých pavúkov. Tieto prípady zažili zákazníci z Nemecka a Veľkej Británie. Teraz sa stal ale obdobný prípad u nás, na Slovensku. Martinčanka Ivana natrafila počas svojho nákupu na obrovský druh pavúka, ktorý sa vyznačuje veľkou agresivitou, čo je aj príčinou veľkého počtu uhryznutí.

Väčšina banánov dovážaných do Európy pochádza z Južnej Ameriky a občas sa okrem chutného ovocia do našich končín dostanú aj neželaní hostia – pavúky. Druh, ktorý Slovenka počas nákupu objavila je s najväčšou pravdepodobnosťou najjedovatejší článkonožec na svete – brazílsky putovný pavúk z rodu Phoneutria najradšej obývajúci práve trsy banánov.

Uhryznutie týmto druhom pavúka spôsobuje stratu kontroly nad ovládaním svalov, paralýzu, problémy s dýchaním, pričom ak nie je postihnutému podaná protilátka, môže dôjsť k zlyhaniu pľúc, čo vedie k smrti. U mužov môže vyvolať i neznesiteľnú erekciu, ktorá môže viesť k trvalej impotencii.

Prečítajte si tiež:
Organizátori festivalu ostali prekvapení po tom, ako si prečítali príbeh Slováka, ktorý sa na ich fest chystá

Video z predajne, na ktorom je zachytený nebezpečný pavúk

 

Následné vyjadrenie spoločnosti Lidl

lidl

 

 

Zdroj: Facebook, Wikipédia

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií