Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenská pošta nedokáže poskytnúť elektronické služby, príčinou je výpadok serverov ministerstva informatizácie

Technický problém je na strane MIRRI, Slovenská pošta teda nedokáže odhadnúť, dokedy bude výpadok služieb trvať.

12.7.2023 (SITA.sk) – Slovenská pošta, a. s., pre nedostupnosť serverov Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) v súčasnosti nemôže na poštách poskytovať elektronické služby štátu.

„Keďže technický problém je na strane MIRRI, Slovenská pošta nedokáže odhadnúť, dokedy bude výpadok služieb trvať,“ informovala v stredu hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková. Ako dodala, o zmene budú klientov okamžite informovať. Ministerstvo informatizácie oznámilo, že aktuálne registruje výpadok služieb Centrálnej evidencie záznamov zaručenej konverzie.

„Naši technici intenzívne pracujú na tom, aby sme zistili príčinu tohto výpadku a čo najskôr obnovili bežný chod služieb. Rozumieme, aké dôležité je pre vás udržať prístup k týmto službám a aký vplyv môže mať tento výpadok na vaše činnosti,“ uviedol ministerstvo na sociálnej sieti. Ako poznamenal, v týchto chvíľach chce prejaviť plnú podporu a uistiť, že vyriešenie tejto situácie je preňho najvyššou prioritou.

Viac k témam: Elektronické služby, Hovorkyňa, výpadok služieb
Zdroj: SITA.sk – Slovenská pošta nedokáže poskytnúť elektronické služby, príčinou je výpadok serverov ministerstva informatizácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií