Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenská pošta opäť upozorňuje na podvodníkov, v jej mene žiadajú o uhradenie colných poplatkov

Zaznamenaných bolo približne 60 rôznych typov podvodných správ, ktoré sa tvária ako od pošty.

31.10.2023 (SITA.sk) – Slovenská pošta opakovane upozorňuje na podvodníkov zneužívajúcich jej meno, najnovšie v súvislosti s vyžiadaním si doplňujúcich adresných údajov či úhradou colných poplatkov.

Pýtajú údaje o platobnej karte

Po kliknutí na priložený link a po vypísaní požadovaných informácií vyzývajú podvodníci ľudí zadať údaje o platobnej karte. Slovenská pošta v utorok preto občanov vyzvala, aby nezadávali údaje o platobných kartách či bankových účtoch, ktoré môžu byť zneužité a môžu prísť o peniaze.

Slovenská pošta zároveň upozornila, že nikdy nežiada prostredníctvom SMS, MMS, e-mailov či sociálnych sieti úhradu žiadnych poplatkov, ani za colné konanie, ani nesprostredkúva žiadne platby.

Akékoľvek poplatky za zásielky, vrátane dobierky a colných poplatkov, klient zaplatí pri preberaní zásielky, či už u kuriéra, na pošte alebo v BalíkoBOXe,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Zaznamenali desiatky správ

Štátna poštová spoločnosť zaznamenala približne 60 rôznych typov podvodných správ, ktoré sa tvária ako od pošty. Adresáta vyzývajú k úhrade platieb za doručenie zásielky, k zmene doručenia či uloženia zásielky, na zaplatenie colných poplatkov, na údajné vytvorenie objednávky na poštového kuriéra, ktorý má zásielku vyzdvihnúť a cez stránku pošty majú byť preposlané peniaze.

Ukážky falošných správ a e-mailov sú zverejnené na webovej stránke Slovenskej pošty https://www.posta.sk/informacie/pozor-na-podvody, prípadne zákazníci si môžu informácie overiť zavolaním na linku Zákazníckeho centra,“ dodala Dorčáková.

V prípade, že klienti na tieto podvodné e-maily už zareagovali a bola im spôsobená škoda, pošta im odporúča obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní.

Viac k témam: colný podvod, Podvodné e-maily, Podvodníci, Pošta
Zdroj: SITA.sk – Slovenská pošta opäť upozorňuje na podvodníkov, v jej mene žiadajú o uhradenie colných poplatkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií