fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenské cesty opäť zaplaví najväčší ruský motorkársky klub. Nočných vlkov bude sprevádzať polícia

Každoročne sa cestou do Berlína na Slovensku pristaví ruský motorkársky klub Noční vlci. Tvrdia, že idú po stopách druhej svetovej vojny.

Motorkársku púť odštartovali členovia najstaršieho a najväčšieho ruského klubu motorkárov 25. apríla v Moskve a končiť budú v Berlíne.  O týždeň by mali prechádzať aj cez naše územie. Už tradične ich po celý čas bude sprevádzať naša polícia.  Aj napriek tomu, že klubu je vyčítaná výtržnícka činnosť, na našom území v minulosti žiadny trestný čin z ich strany zaznamenaný nebol. Ich zastávky budú hlavne na východe Slovenska pri niektorých pamätníkoch.

Zdroj: inosmi.ru

Putinova podpora

V súčastnosti klub vedie Alexandr Zaldostanov, ktorý je blízky priateľ ruského prezidenta Vladimira Putina. Ako sa zdá, Putin má ale blízko k celému klubu. Činnosť klubu je totižto finančne podporovaná vládou. Za nie veľmi dobrou povesťou niektorých členov hovorí aj fakt, že viacero z nich sú vypísaní na sankčnom zozname Európskej únie. Na tomto liste je aj Zaldostanov, ktorý tak tento rok na Slovensko nezavíta. Tie môže EÚ udeliť napríklad na základe vykonávania rôznych trestných činností.

Zdroj: nevsedoma.com

Noční vlci majú centrály po celej Európe, dokonca aj na Slovensku. Klub sa dosť výrazne angažuje v politických otázkach, čo sa niektorým nepáči. Členom sa môže stať každý, kto má pôvod v krajinách bývalého ZSSR. Okrem nutnosti vlastniť motocykel sa členom môžu stať iba muži s heterosexuálnou orientáciou. V súčastnosti má klub vyše 5000 členov.

Zdroj: tvnoviny.sk  

Zdroj titulnej foto: gazeta.a42.ru

 

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií