fbpx
Slovenské cesty sú v príšernom stave! Vo svetovom rebríčku kvality ciest nás prebehli i najmenej rozvinuté krajiny

Slovenské cesty sú v príšernom stave! Vo svetovom rebríčku kvality ciest nás prebehli i najmenej rozvinuté krajiny

Cesty na Slovensku sú v horšom stave než tie v najmenej rozvinutých štátoch sveta…

Svetové ekonomické fórum sa rozhodlo spraviť rebríček kvality ciet, pričom sa ho zúčastnilo 137 krajín, medzi ktorými nechýbalo ani Slovensko. To sa neumiestnilo na príliš dobrej priečke, sme totiž až na 73 mieste. Predbehli nás pritom aj najmenej rozvinuté štáty ako Rwanda, Omán, Bhután, India či Gambia.

Rebríček však nevznikal na základe objektívnych skutočností, ale prostredníctvom prieskumu medzi obyvateľstvom jednotlivých štátov.

Najlepšie v tomto hodnotení obstáli Spojené arabské emiráty, za nimi sa umiestnil Singapur, Švajčiarsko, Hongkong a Holandsko. Druhú polovicu TOP 10 tvorí Japonsko, Francúzsko, Portugalsko, Rakúsko a USA. Lepšie umiestnenie ako Slovensko v rebríčku dosiahlo aj susedné Poľsko a Maďarsko. Česká republika získala rovnaký počet bodov ako my, no umiestnila sa o priečku nižšie.

Zdroj: TV Noviny

 

 

Zdroj: http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1925693_svetovy-rebricek-kvality-ciest-slovensko-predbehli-aj-najmenej-rozvinute-krajiny

Foto: http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1925693_svetovy-rebricek-kvality-ciest-slovensko-predbehli-aj-najmenej-rozvinute-krajiny

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Nezadaná Slovenka si hľadá chlapa: Tieto požiadavky musíš spĺňať, ak si chceš získať jej srdce
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.