Slovenské cesty sú v príšernom stave! Vo svetovom rebríčku kvality ciest nás prebehli i najmenej rozvinuté krajiny

Slovenské cesty sú v príšernom stave! Vo svetovom rebríčku kvality ciest nás prebehli i najmenej rozvinuté krajiny

Cesty na Slovensku sú v horšom stave než tie v najmenej rozvinutých štátoch sveta…

Svetové ekonomické fórum sa rozhodlo spraviť rebríček kvality ciet, pričom sa ho zúčastnilo 137 krajín, medzi ktorými nechýbalo ani Slovensko. To sa neumiestnilo na príliš dobrej priečke, sme totiž až na 73 mieste. Predbehli nás pritom aj najmenej rozvinuté štáty ako Rwanda, Omán, Bhután, India či Gambia.


Rebríček však nevznikal na základe objektívnych skutočností, ale prostredníctvom prieskumu medzi obyvateľstvom jednotlivých štátov.

Najlepšie v tomto hodnotení obstáli Spojené arabské emiráty, za nimi sa umiestnil Singapur, Švajčiarsko, Hongkong a Holandsko. Druhú polovicu TOP 10 tvorí Japonsko, Francúzsko, Portugalsko, Rakúsko a USA. Lepšie umiestnenie ako Slovensko v rebríčku dosiahlo aj susedné Poľsko a Maďarsko. Česká republika získala rovnaký počet bodov ako my, no umiestnila sa o priečku nižšie.

Zdroj: TV Noviny

 

 

Zdroj: http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1925693_svetovy-rebricek-kvality-ciest-slovensko-predbehli-aj-najmenej-rozvinute-krajiny

Foto: http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1925693_svetovy-rebricek-kvality-ciest-slovensko-predbehli-aj-najmenej-rozvinute-krajiny

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Vyzerá to ako obyčajná cestná ochranná bariéra. Avšak, keď uvidíte, čo dokáže, budete užasnutí
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*