fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto slovenské kaštiele sú na predaj a sú lacnejšie ako vila Rezešovcov

Máte tip? napíšte nám mailom

V posledných dňoch sa na stránkach realitných kancelárií objavila vila rodiny Rezešovcov. Takéto honosné bývanie sa ale nemusí len dediť; stačí si priplatiť a sen sa môže stať skutočnosťou.

Na Slovensku sa predávajú viaceré renesančné kaštiele s obrovskými parkmi či bazénmi. Ich suma však ani zďaleka nepresahuje 1,5 milióna eur, ako je to v prípade vily Rezešovcov v lukratívnej košickej časti.

Tieto sídla sú na predaj:

Renesančný kaštieľ v Hrachove s parkom s rozlohou 24.830 m2

Cena: 699 000 €

Renesančno-baroková stavba bola postavená pre zemana Žigmunda Ruthényiho a jeho ženu Kláru Palágyiovú v roku 1565. Prestavali ju na dvojpodlažnú budovu v roku 1727 a tiež v prvej polovici 19. storočia. Renesančná stavba kaštieľa a areál je evidovaný ako národná kultúrna pamiatka. Kaštieľ bol postavený podľa zistených údajov v roku 1727 ako pôvodné zemianske sídlo na mieste starej kúrie, pochádzajúcej z obdobia roku 1565. V roku 1923 túto stavbu odkúpilo ministerstvo poľnohospodárstva, pričom v nej bola umiestnená bývalá gazdinská škola. Až do roku 2006 stavba slúžila ako ubytovanie odchovancov detského domova. V priebehu svojej existencie bola stavba postupne modernizovaná.

Prečítajte si tiež:
Nízkokalorická a zdravá večera. Vyskúšajte týchto 5 receptov
Zdroj: nehnutelnosti.sk

Kaštieľ v Licinciach

cena: 800 000 €

Tzv. Dolný kaštieľ je situovaný v malebnej dedinke Licince v okrese Revúca na rozľahlom pozemku o výmere 14.560 m2. Svojou polohou a veľkosťou je veľmi vhodným objektom na realizáciu rôznych projektov. V súčasnosti je kaštieľ možný plne obývať. Bol postavený koncom 18. storočia. Súčasná majiteľka ho kúpila v pôvodnom stave, vdýchla doň život rozsiahlou rekonštrukciou. Interiér zariadila kvalitným starožitným holandským nábytkom a vyhrala súťaž za najkrajšie prerobený kaštieľ na Slovensku. Predok kaštieľa je zdobený nádhernou freskou Panny Márie. Tým pádom plní funkciu kultúrnej pamiatky.

Zdroj: nehnutelnosti.sk

Kaštieľ v Gemerskej Panici

Cena: 299 000 €

Kaštieľ Szigety v Gemerskej Panici, okr. Rožňava, o výmere 446 m2, je situovaný na pozemku o celkovej výmere 5.802 m2. Ponúkaná nehnuteľnosť je národnou kultúrnou pamiatkou. Secesný kaštieľ bol postavený v roku 1870 a zrekonštruovaný v roku 1994. Ide o bývalé letné sídlo maďarského grófa Kubinyho, ktorý bol poslancom uhorského snemu a projektantom železničných tratí. Kaštieľ je v súčasnosti využívaný ako penzión. Je rozdelený na 3 apartmány so samostatnými vchodmi, pričom každý apartmán disponuje vlastnou kúpeľňou, toaletou a kuchynkou.V areáli sa nachádza letný bazén (bude si vyžadovať menšiu renováciu), ohnisko, záhradné posedenie v parku s rozlohou 5300 m2, bezplatné nestrážené parkovisko.Prístup k nehnuteľnosti je z dvoch strán.

Prečítajte si tiež:
Zábery vyrážajúce dych dokazujú, že planéta Zem je tá najlepšia umelkyňa

Kaštieľ v Bošanoch

Cena: 1 000 000 €

Nachádza v obci Veľké Bošany, ktoré sú vzdialené 6 kilometrov od Topoľčian. Samotný kaštieľ je situovaný v katastri obce na hektárovom pozemku. Predmetná nehnuteľnosť pozostáva z parku (kultúrna pamiatka) a kaštieľa (kultúrna pamiatka). Ten dal postaviť v roku 1776 gróf Bošanyi svojim dvom synom. Zastavaná plocha je 421 m2. Samotnú stavbu tvorí suterén, prízemie, poschodie a podkrovie. Priestory sú spojené chodbami a schodiskami na prvé poschodie a do suterénu.

Zdroj: reality.bazar.sk

Zdroj titulnej fotky: Remax Eden

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií