fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ešte stále sme nevymenili všetky slovenské koruny za eurá. V obehu je 2,16 miliardy slovenských korún

Máte tip? napíšte nám mailom

NBS vo svojej výročnej správe uviedla, že Slováci ešte stále nevrátili 2,16 miliardy slovenských korún, čo predstavuje takmer 72 miliónov eur.

Len nedávno si Slovensko pripomínalo vstup do Európskej únie. Jej súčasťou sme už 15 rokov a za ten čas sme stihli prijať aj jej spoločnú menu euro. Stalo sa tak v roku 2009, kedy nahradilo slovenskú korunu. Aj napriek tomu, že od tohto momentu už uplynulo viac ako desať rokov, nevrátilo sa stále veľké množstvo peňazí našej bývalej meny.

Zdroj: denik.cz

Podľa informácií teraz.sk je v obehu 18,77 miliónov kusov slovenských bankoviek. Najväčšie zastúpenie má  bankovka s hodnotou 20 SK, ktorých v obehu zostalo 10,05 miliónov kusov. „V obehu zostalo už iba približne 1,42 % z hodnoty slovenských bankoviek k 31. decembru 2007,” uvádza NBS pre portál teraz.sk . V obehu sú však aj slovenské pamätné mince v hodnote 0,7 miliardy slovenských korún, čo činí približne 23,2 milióna eur.

slovenské koruny
Zdroj: ostatne.bazos.sk

Na internete sa postupne začínajú objavovať inzeráty práve na predaj takýchto bankoviek. Ceny sú vzhľadom na stále vysoký počet ešte nízke, no dá sa predpokladať, že časom na hodnote naberú. Minulý rok totiž Národná banka Slovenska prijala 48 600 slovenských bankoviek v hodnote 27,5 milióna slovenských korún (0,91 milióna eur).

Prečítajte si tiež:
10 nádherných fotografií pred tým a potom, čo krajinku pokryl sneh. Z týchto fotografií vám spadne sánka
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií