fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenské vianočné piesne, ktoré veľmi nevyšli

Máte tip? napíšte nám mailom

Na slovenskej scéne sa nachádzajú interpreti, ktorí nemusia byť zlí, no skladanie vianočných piesní nie je zrovna ich parketa. 

Vianočná atmosféra sa nesie všetkými kútmi Slovenska. Či už je to formou reklám v televízii, ktoré na nás vyskakujú od začiatku novembra, alebo vianočnými trhmi, ktoré atmosféru blížiacich sa Vianoc len väčšmi podporujú.

Buďme k sebe úprimní. Takmer každý miluje pokojnú atmosféru na trhoch, počas ktorej si vychutná jeden, dva či desať punčov, zatiaľ čo sa z reproduktorov valí vianočná hudba. Tá vie byť niekedy nie veľmi vhodná, keďže väčšina piesní je obohratých, a taktiež na slovenskej scéne máme spevákov, ktorí nápad možno mali dobrý, no realita nedopadla najšťastnejšie.

Otravné slovenské piesne, ktorými si atmosféru Vianoc neprivodíš

  • Miro Jaroš & Nela Pocisková – Nech už nasneží

Minuloročná novinka od Mira Jaroša, ktorý je známy najmä medzi najmladšími poslucháčmi a tentokrát sa spojil s Nelou Pociskovou. V piesni môžeme nájsť všeličo. Ak ste takým “milovníkom” Perinbaby ako ja a pieseň ste doteraz ešte nepočuli, upozorňujem, že začiatok je venovaný zvučke zo spomínaného filmu, ktorej melódia sa nesie počas celej skladby. Zimomriavky vám môžem zaručiť, aj keď v mojom prípade od rozkoše teda nie sú.

  • Tublatanka – Poďme bratia do Betléma 
Prečítajte si tiež:
Lady Gaga vydala nový klip ku skladbe Perfect Illusion

Všetci si ju spievame, no reakciou na prvé tóny sú u väčšiny prevrátené oči. Poďme bratia do Betléma je takzvaný must have slovenského vianočného playlistu. Ľudia ju počúvajú každé Vianoce už od roku 1990, preto niet divu, že slová didlaj didlaj didlaj da vie každý zaspievať aj o polnoci. Po siedmom punči sa táto pieseň spieva aj sama.

  • Kristína – Vianočná jahoda 

Pred siedmimi rokmi prišla Kristína s piesňou Vianočná nálada. Dva roky dozadu sa v predvianočnom čase dostala do rádií Vianočná jahoda. Prečo zvolila práve jahodu do jej názvu, nevedno. Pieseň sa nestretla s výrazne pozitívnym ohlasom, dokonca sa niektorí vyjadrili o videoklipe ako o príliš sladkom. Máloktorého poslucháča chytila za srdce až tak, že by ju vedel rozoznať podľa prvých tónov.

  • Nádej Vianoc spája 20 spevákov

Už tri roky prešli od tohto neveľmi šťastného vianočného spojenia. Pieseň nie je veľmi známa, čo dodáva ľuďom nádej na Vianoce. Neviem prečo, ale tento song vo mne evokuje markizácke spojenie hitu We Are The World…

Prečítajte si tiež:
Rýchle a chutné talianske cestoviny? Žiadny problém, vyskúšali sme tie najlepšie na trhu

  • Robo Opatovský & Mária Čírová – Vianoce 

Roba Opatovského by sme mohli charakterizovať ako sezónneho speváka, ktorý je najviac produktívny práve pred vianočnými sviatkami. Pred tromi rokmi naspieval pieseň s Máriou Čírovou, ktorá nesie kreatívny názov Vianoce.

Minulý rok vyšiel spevákovi album s názvom Vianočné duetá, na ktorom sa nachádzajú duety napríklad s Robom Pappom či Barborou Švidraňovou. Ani tento rok Robo  nezaháľal.

Pred týždňom vyšiel ďalší vianočný duet z jeho zbierky, v ktorom mu robí spoločnosť Katka Koščová (prvá víťazka slovenskej Superstar).

Zdroj: Youtube

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií