Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenskí futbalisti porazili Azerbajdžan rozdielom triedy – získali ďalšie body do kvalifikácie

Dnešný kvalifikačný zápas na Majstrovstvá Európy 2020 vyhrali futbalisti Slovenska proti Azerbajdžanu vysokým skóre 1:5.

Kvalifikačnú púť slovenských futbalistov za postupom na EURO 2020 odštartovali dva zápasy, z ktorých jeden odohrali na domácom ihrisku v Trnave. Záverečný turnaj sa bude konať v slnečnom Portugalsku a nomináciu bude tvoriť 24 tímov. Dnes bol na programe tretí zápas. Tentoraz nás čakala reprezentácia Azerbajdžanu. Zápas sa odohral v Baku.

Už od začiatku sme ukázali, že sme odhodlaní z dnešného zápasu odniesť potrebné tri body. Prvý polčas sme vyhrali 1:3. Už pred zápasom sa naši futbalisti nechali počuť, že chcú hrať rýchlo a súperovi nedať šancu. Toho sa držali aj v druhom polčase, kedy pridali ďalšie dva góly. Na hrote útoku hral dnes len 19 ročný hráč Žiliny Róbert Boženík.

Góly z prvého polčasu si môžete pozrieť tu.

Góly z druhého polčasu si môžete pozrieť tu.

Obzvlášť špeciálnu príchuť mal zápas pre Mareka Hamšíka. Po dvoch góloch, ktoré dnes strelil do siete súpera, sa stal najlepším strelcom v Slovenskej futbalovej histórii.

V kvalifikačnej tabuľke sme po víťaznom zápase na druhom mieste.

Zdroj titulnej foto: futbaltour.sk