fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenskí hokejisti ako štvornásobní víťazi Nemeckého pohára

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila na Nemeckom pohári 2016.


Úvodný zápas Slovensko odohralo proti domácemu tímu z Nemecka, nad ktorým vyhralo 3:1. Po prvej bezgólovej tretine vyhrali druhú tretinu 1-0 a tretiu 2-1. Za slovenský tím strelili góly v poradí Čajkovský, Dravecký a Hrnka. Jediný puk v slovenskej bránke padol z hokejky Krämmer. Skvelý zápas odchytali obaja brankári (Janus, Brückmann) s rovnakým počtom úspešných zákrokov- 29.

V druhom zápase slovenskí hokejisti senzačne zdolali favorizovanú Kanadu 4:3 po samostatných nájazdoch (1-1, 2-1, 0-1). Opäť sa vyznamenal Janus, ktorý si do štatistiky pripísal 30 úspešných zákrokov. Za Slovensko strelili góly Gernát, Kudrna a Jánošík, za Kanadu Clark, Ellison a Scott.

Posledný zápas slovenská reprezentácia odohrala proti Švajčiarom, ktorých zdolala hladko 4:1 (0-1, 0-0, 1-3). K víťazstvu výraznou mierou prispel dvojgóloví Haščák a Gernát, ktorý si pripísal 2 asistencie. Cingeľ a Čajkovský boli strelci ostatných dvoch gólov.

Hokejisti s dvojkrížom na hrudi obsadili prvé miesto na Nemeckom pohári taktiež v rokoch 1997, 2006 a 2011. Doterajším najúspešnejším tímom tohto turnaja je Nemecko, ktoré víťaznú trofej dvihlo nad hlavu dokopy 6-krát.

Prečítajte si tiež:
FC Barcelona ohuruje fanúšikov. Tentoraz nie výkonom na ihrisku

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií