Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenskí hokejisti ako štvornásobní víťazi Nemeckého pohára

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila na Nemeckom pohári 2016.

Úvodný zápas Slovensko odohralo proti domácemu tímu z Nemecka, nad ktorým vyhralo 3:1. Po prvej bezgólovej tretine vyhrali druhú tretinu 1-0 a tretiu 2-1. Za slovenský tím strelili góly v poradí Čajkovský, Dravecký a Hrnka. Jediný puk v slovenskej bránke padol z hokejky Krämmer. Skvelý zápas odchytali obaja brankári (Janus, Brückmann) s rovnakým počtom úspešných zákrokov- 29.

V druhom zápase slovenskí hokejisti senzačne zdolali favorizovanú Kanadu 4:3 po samostatných nájazdoch (1-1, 2-1, 0-1). Opäť sa vyznamenal Janus, ktorý si do štatistiky pripísal 30 úspešných zákrokov. Za Slovensko strelili góly Gernát, Kudrna a Jánošík, za Kanadu Clark, Ellison a Scott.

Posledný zápas slovenská reprezentácia odohrala proti Švajčiarom, ktorých zdolala hladko 4:1 (0-1, 0-0, 1-3). K víťazstvu výraznou mierou prispel dvojgóloví Haščák a Gernát, ktorý si pripísal 2 asistencie. Cingeľ a Čajkovský boli strelci ostatných dvoch gólov.

Hokejisti s dvojkrížom na hrudi obsadili prvé miesto na Nemeckom pohári taktiež v rokoch 1997, 2006 a 2011. Doterajším najúspešnejším tímom tohto turnaja je Nemecko, ktoré víťaznú trofej dvihlo nad hlavu dokopy 6-krát.