fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko bude pokračovať v modernizácií armády a pomoci Ukrajine, uviedol Sklenár

Podotkol, že v týchto oblastiach sa urobil v rezorte za ostatné obdobie veľký pokrok a chcú v ňom pokračovať.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.5.2023 (SITA.sk) – Minister obrany Martin Sklenár bude v rámci rezortu pokračovať v modernizácii Ozbrojených síl (OS) SR, v pomoci Ukrajine a jednou z priorít je aj dostatočné financovanie rezortu.

Modernizácia OS SR

Sklenár to uviedol na tlačovej besede po návšteve predsedu vlády Ľudovíta Ódora na rezorte obrany. Ako vysvetlil, modernizácia OS SR sa týka najmä pozemných síl a infraštruktúry.

Podotkol, že v týchto oblastiach sa urobil v rezorte za ostatné obdobie veľký pokrok a chcú v ňom pokračovať. Predseda vlády uviedol, že na post ministra obrany nastúpil človek, ktorý zabezpečí kontinuitu záväzkov voči partnerom v NATO a v EÚ, zároveň sa postará o bezpečnosť Slovenska a podporu Ukrajiny.

Bezpečnosť o obrana Slovenska

„So spojencami, predovšetkým so Spojenými štátmi, s Českom, Nemeckom, Švédskom, Fínskom a ďalšími krajinami intenzívne pracujeme na tom, aby OS SR mali lepšie schopnosti, lepšie spôsobilosti, aby boli modernejšie a lepšie pripravené na čokoľvek, čo by mohlo hroziť SR,” vyhlásil Sklenár.

Doplnil, že pomoc Ukrajine je niečo, čo sa absolútne dotýka bezpečnosti a obrany Slovenska.

„SR zohráva významnú úlohu v podpore Ukrajiny. Okrem výcviku, ktorý sa u nás uskutočňuje v rámci európskej výcvikovej misie, tak budeme v reakcii na požiadavky ukrajinskej strany reagovať aj na možnosti vojenskej podpory, tak ako doteraz,” dodal minister obrany.

Prečítajte si tiež:
Herpes vašu dovolenku miluje

Viac k témam: modernizácia armády, Úradnícka vláda, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Slovensko bude pokračovať v modernizácií armády a pomoci Ukrajine, uviedol Sklenár © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií