Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko by v prípade napadnutia boli najviac ochotní brániť voliči Progresívneho Slovenska a najmenej prívrženci SNS

Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre organizáciu Stredoeurópske observatórium digitálnych médií.

1.7.2024 (SITA.sk) – Pokiaľ by bola Slovenská republika napadnutá, ochotných brániť ju by bola len zhruba štvrtina jej obyvateľov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre organizáciu Stredoeurópske observatórium digitálnych médií (CEDMO), o ktorom informoval Denník N.

Len 6,9 percenta respondentov na otázku o ochote brániť krajinu podľa denníka odpovedalo „určite áno“. Najväčšiu ochotu v tejto súvislosti podľa denníka vyjadrili voliči Progresívneho Slovenska (35 percent), Demokratov (34 percent), strán Smer-SD (30 percent) a Sloboda a Solidarita (29 percent).

Voliči SNS sú podľa prieskumu, naopak, najmenej ochotní brániť svoju vlasť so zbraňou v ruke, pričom túto ochotu vyjadrilo 19 percent opýtaných. Pokiaľ ide o stranu Maďarská aliancia, tam vyjadrilo ochotu bojovať 20 percent respondentov a v prípade strany Hlas-SD 21 percent.

„Dôležitým kontextom je, že v otázke sa priamo nepýtali, proti akej krajine by sa Slovensko bránilo. Ak by si napríklad niekto za agresora dosadil v čase vojny proti Ukrajine Rusko, bolo to len na predstavivosti opýtaných,“ uviedol Denník N. Ako ďalej informoval, k obrane vlasti so zbraňou v ruke sa prihlásilo aj 17,5 percenta opýtaných žien.

Viac k témam: monitor, Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Slovensko by v prípade napadnutia boli najviac ochotní brániť voliči Progresívneho Slovenska a najmenej prívrženci SNS © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií