Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko daruje Ukrajine ďalší vojenský materiál v hodnote viac ako štyri milióny eur

Návrh bol predložený v kontexte pokračujúcej nevyprovokovanej ruskej agresie na Ukrajine a potrebe pokračovať v pomoci Ukrajine.

7.6.2023 (SITA.sk) – Slovensko daruje Ukrajine ďalší vojenský materiál v celkovej hodnote viac ako 4,2 milióna eur. Vyplýva to z Návrhu na vydanie súhlasu vlády Slovenskej republiky s darovaním vojenského materiálu Ukrajine, ktorý v stredu schválil vládny kabinet.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Bezprostredne po začatí konfliktu na Ukrajine začali mnohé štáty medzinárodného spoločenstva vrátane Slovenskej republiky podporovať Ukrajinu dodávkami vojenského materiálu,“ uvádza sa v návrhu, ktorý na rokovanie predložil minister obrany. Návrh bol predložený v kontexte pokračujúcej nevyprovokovanej ruskej agresie na Ukrajine a potrebe pokračovať v pomoci Ukrajine.

Viac k témam: pomoc Ukraine, rusko-ukrajinský konflikt, Úradnícka vláda, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Slovensko daruje Ukrajine ďalší vojenský materiál v hodnote viac ako štyri milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií