fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko dnes zasiahnu intenzívne búrky. Hrozia bleskové povodne

Vo veľmi teplom a vlhkom vzduchu sa aj dnes budú tvoriť na viacerých miestach prehánky alebo búrky. Tie budú aj veľmi silné a prinášať by mali najmä prívalové zrážky.

Máte tip? napíšte nám mailom

V teplom a vlhkom vzduchu sa v oblasti relatívne nízkeho tlaku vzduchu tvoria búrky na mnohých miestach Európy.

Búrky budú vznikať v širokej oblasti od Britských ostrovov, cez Nemecko a strednú Európu až nad severozápadný Balkán.

Najsilnejšie by mali byť na krajnom východe Britských ostrovov, na severe Nemecka, v Česku, na východe Rakúska, v Slovinsku a v Chorvátsku. Silné búrky sa ale očakávajú aj okolo týchto oblastí, no mali by byť menej nebezpečné.

Do oblastí, kde hrozia silné búrky patrí aj Slovensko. Prehánky a búrky sa tvoria už od ranných hodín, najmä v hornatých oblastiach. Postupne budú naberať na intenzite a popoludní môžu prinášať krupobitie a prívalové zrážky.

Búrky sa neskôr popoludní budú presúvať z hornatých oblastí aj do nížinatých oblastí. Búrky sa budú v slabom strihu vetra a vo veľmi vlhkom prostredí pohybovať len veľmi pomaly, prípadne budú stacionárne. To môže viesť k lokálnym záplavám.

Najsilnejšie búrky očakávame v západnej polovici Slovenska, na východe (predovšetkým vo východnej časti) sa očakávajú len ojedinele.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií