fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko dočasne zavedie kontroly na hraniciach, dôvodom je konferencia Globsec 2023

Kontroly budú aj na medzinárodných letiskách.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2023 (SITA.sk) – V období od 24. mája do 8. júna Slovensko dočasne znovu zavedie kontroly hraníc s Rakúskom, Maďarskom, Českou republikou, Poľskom a na medzinárodných letiskách.

Ako vyplýva z návrhu, ktorý dnes odobrila vláda, cieľom kontrol je zaistenie bezpečnosti účastníkov bezpečnostnej konferencie Globsec 2023 a iných osôb, ako aj eliminácia možného závažného ohrozenia verejného poriadku počas jej konania.

„Vnútorné hranice Slovenskej republiky sa môžu počas trvania dočasného obnovenia kontrol na vnútorných hraniciach prekračovať iba na hraničných priechodoch,” upozornilo Ministerstvo vnútra SR.

Výnimku majú podľa rezortu zložky integrovaného záchranného systému, osoby vykonávajúce práce na poľnohospodárskych alebo lesných pozemkoch, alebo poľovníci a rybári pri výkone svojej činnosti do piatich kilometrov od vnútornej hranice.

Viac k témam: GLOBSEC 2023, Hraničné kontroly
Zdroj: SITA.sk – Slovensko dočasne zavedie kontroly na hraniciach, dôvodom je konferencia Globsec 2023 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií