Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko dostane na zvládnutie migrácie pomoc v hodnote 970-tisíc dolárov

Vybavenie zahŕňa penové matrace, posteľné prikrývky, vankúše a posteľnú bielizeň, deky i termosky.

28.6.2024 (SITA.sk) – Za účelom zvládania mimoriadnych situácií v súvislosti s migráciou Slovensko v priebehu júna a júla obdrží od Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) materiálnu pomoc v celkovej hodnote takmer 970 000 amerických dolárov.

Ako v tejto súvislosti informovalo Ministerstvo vnútra SR, vybavenie dopomôže štátu flexibilnejšie a efektívnejšie reagovať na nepredvídateľné situácie v rámci územia celej krajiny.

Vybavenie zahŕňa penové matrace, posteľné prikrývky, vankúše a posteľnú bielizeň, deky, spacáky, rozdeľovače a termosky, ktoré môže Slovensko využiť pri mimoriadnych situáciách,” uviedol generálny riaditeľ sekcie krízového riadenia MV SR Ervín Erdélyi.

Viac k témam: Finančná pomoc, Migrácia
Zdroj: SITA.sk – Slovensko dostane na zvládnutie migrácie pomoc v hodnote 970-tisíc dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií