fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko je inšpiráciou pre Holandsko, Čaputová predstavila kráľovskému páru zálohovanie PET fliaš a plechoviek (foto)

Zuzana Čaputová zároveň informovala, že Slovensko je inšpiráciou pre Holandsko, ktoré v tomto roku plánuje zaviesť zber plechoviek.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.3.2023 (SITA.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstavila holandskému kráľovi Viliamovi-Alexandrovi a kráľovnej Maxime jeden z najinovatívnejších systémov zálohovania PET fliaš a plechoviek v Európskej únii vybavený inovatívnou softvérovou technológiou.

Ako ďalej prezidentka napísala na sociálnej sieti, „výborná správa je, že po štvrtkovej prezentácii zástupcovia holandskej podnikateľskej delegácie prejavili záujem o slovenské riešenie systému zálohovania“.

Slovensko je podľa nej stredoeurópskym lídrom v oblasti zálohovania a prináša inovatívne riešenia odpadového hospodárstva a recyklácie. Hlava štátu zároveň informovala, že Slovensko je inšpiráciou pre Holandsko, ktoré v tomto roku plánuje zaviesť zber plechoviek.

Práve slovenská spoločnosť by po dnešku mohla byť dodávateľom riešenia,” myslí si prezidentka Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: holandský kráľ, Návšteva, Prezidentka SR, Recyklácia, Zálohovanie PET fliaš a plechoviek
Zdroj: SITA.sk – Slovensko je inšpiráciou pre Holandsko, Čaputová predstavila kráľovskému páru zálohovanie PET fliaš a plechoviek (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií