fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko je v celosvetovom rebríčku slobody tlače na 17. mieste, poskočili sme o desať priečok (foto)

Vyplýva to z výsledkov mimovládnej organizácie Reportéri bez hraníc, ktorá ich zverejnila pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.5.2023 (SITA.sk) – Slovensko zaznamenalo v aktuálnom celosvetovom rebríčku slobody tlače posun o desať miest v porovnaní s uplynulým rokom.

Vyplýva to z výsledkov mimovládnej organizácie Reportéri bez hraníc, ktorá ich zverejnila pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače.

Veľké povzbudenie

Vlani sme sa umiestnili na 27. mieste, v súčasnosti Slovensko figuruje na 17. priečke. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo kultúry SR.

„Postup Slovenska v rebríčku slobody tlače o desať miest oproti minulému roku je pre nás veľkým povzbudením,” uviedla šéfka rezortu kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Dodala, že ministerstvo kultúry spolu s rezortom vnútra a rezortom spravodlivosti v tejto oblasti spolupracujú a snaha o zlepšenie mediálneho prostredia na Slovensku je ich prioritou.

„Ctíme si princípy demokracie a záleží nám na tom, aby žurnalistika na Slovensku bola objektívna a nezávislá a aby sa novinári a novinárky mohli cítiť bezpečne,” dodala Milanová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Diskusia o slobode médií

Rezort kultúry zároveň informoval, že Milanová v stredu odcestovala na pracovnú cestu do Paríža, v rámci ktorej absolvuje stretnutie s predstaviteľmi organizácie Reportéri bez hraníc.

Prečítajte si tiež:
Prejde zápchou, neplatí za parkovanie a ponúkne komfort mestského auta. Piaggio má riešenie do preplnených miest

Naplánované má taktiež stretnutie s francúzskou ministerkou kultúry Rimou Abdul Malak. Témou ich diskusie má byť aktuálny stav Európskeho aktu o slobode médií.

Viac k témam: Médiá, Novinári, Sloboda slova, Sloboda tlače, Svetový deň slobody tlače
Zdroj: SITA.sk – Slovensko je v celosvetovom rebríčku slobody tlače na 17. mieste, poskočili sme o desať priečok (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií