fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko má aktívnych len 941 prípadov COVID-19. Denne sa u nás viac vylieči, ako nakazí

Počas pondelka (27. 4.) pribudli na Slovensku tri prípady nákazy novým koronavírusom. Testovaných bolo 1 767 ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Celkovo tak Slovensko má 1 384 prípadov. V pondelok zároveň pribudli dve úmrtia.  Na Slovensku počas pondelka zomreli dvaja pacienti s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je 20.

Vyliečilo sa cez 400 ľudí

Doposiaľ bolo na Slovensku vykonaných 75 866 testov. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 423 ľudí, z toho za pondelok zaznamenali 20 vyliečených.

Nikto na pľúcnej ventilácii

Hospitalizovaných je 175 osôb, z toho v 57 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Šesť ľudí je na jednotkách intenzívnej starostlivosti a ani jeden na pľúcnej ventilácii. S podozrením na nový koronavírus je hospitalizovaných 118 pacientov.

Z celkového počtu nakazených je aktívnych prípadov už len 941.

V tabuľke nás predbehla aj Kuba či Nový Zéland

Ostatné krajiny v počte nakazených taktiež spomalili.

koronavírus
https://www.worldometers.info/coronavirus/

 

Kto sú vyliečení pacienti

Nakazený pacient, ktorý mal potvrdený COVID-19, a následne mu ustúpili príznaky ochorenia COVID-19, musí byť, ešte dva týždne v karanténe.

Ak sa u neho neprejavujú žiadne príznaky ochorenia, musí byť ešte dvakrát negatívne testovaný a napokon je vyhlásený za vyliečeného človeka, ktorý prekonal ochorenie COVID-19. Toto sú vyliečení pacienti podľa WHO.

Prečítajte si tiež:
V Rusku za posledných 24 hodín pribudlo 10-tisíc nových prípadov COVID-19

Liečba koronavírusu

Koronavírus COVID-19 je vírusové ochorenie a zaraďujeme ho medzi kvapôčkovú infekciu. Na koronavírus neúčinkujú žiadne antibiotiká. Overená očkovacia látka zatiaľ neexistuje. Liečba je symptomatická. U ľudí infikovaných novým koronavírusom sa začína podporná liečba, ktorá zmierňuje príznaky infekcie.

K podpornej liečbe sa využívajú bežne dostupné lieky. Liečba je individuálna a vychádza z konkrétnych potrieb pacienta. Väčšina ľudí, ktorá sa nakazí, má mierny priebeh ochorenia a zotaví sa. U starších ľudí, osôb s oslabenou imunitou či pridruženými chronickými ochoreniami je väčšia pravdepodobnosť vážnejšieho priebehu ochorenia. Príznaky nákazy, ako sú napríklad horúčka alebo zápal, môžu skomplikovať aj tehotenstvo.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií