fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvenstvo si neudržal: 125 metrov vysoký Nivy Tower mrakodrap čoskoro tromfne iný!

Máte tip? napíšte nám mailom

Nivy Tower sa stala oficiálne najvyššou budovou na Slovensku. Svojou výškou 125 metrov tak prekonáva Národnú banku Slovenska.

Po vyše dvoch rokoch výstavby má Bratislava a zároveň Slovensko novú najvyššiu budovu. Aj keď stavba ešte nie je úplne dokončená, už nabrala svoju plnú výšku a so 125 metrami tak prekonáva budovu Národnej banky Slovenska, ktorá meria 111 metrov. Nivy Tower je súčasťou rozsiahleho developmentu Stanica Nivy, v rámci ktorého vzniká polyfunkčný komplex zahŕňajúci podzemnú autobusovú stanicu, nákupné centrum a kancelárie v novej veži.

Nová najvyššia budova má 31 poschodí, z ktorých dve sú technické. Väčšinu priestoru zaberajú kancelárie, konkrétne 30-tisíc metrov štvorcových. V budove nechýba lobby, z ktorého sa bude dať dostať ďalej do kancelárií. Ďalšie prvenstvo dosiahne najvyššia budova v podobe najrýchlejšieho výťahu na Slovensku. Architektom budovy je britská kancelária Benoy v spolupráci so slovenským partnerom Siebert + Talaš.

najvyššia budova
Zdroj: yimba.sk

V poslednom období možno v Bratislave badať naozaj veľký stavebný rozmach. Aj nová najvyššia budova Nivy Tower je akýmsi spúšťačom veľkých zmien v našom hlavnom meste. Už o niekoľko rokov totiž aktuálne najvyššiu budovu tromfne ďalšia.

Prečítajte si tiež:
Pri Bratislave vznikne filmový park, ktorý nemá v Európe obdobu. Investor už skupuje pozemky

Spoločnosť J&T Real Estate plánuje v Bratislave postaviť prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower. 46-podlažný a 160 metrov vysoký mrakodrap bude súčasťou komplexu Eurovea city, ktorého “starostom” je známy slovenský moderátor a youtuber Sajfa. 

Zdroj: yimba.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií