fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko nie je ďaleko od katastrofy v podobe Smeru a fašistov, varuje Remišová

Po nasledujúcich voľbách Slovensku podľa Veroniky Remišovej reálne hrozí ohrozenie demokracie, slobody i proeurópskej orientácie.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.1.2023 (Webnoviny.sk) – Slovensko nie je ďaleko od katastrofy v podobe Smeru a fašistov, tvrdí predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Situácia je podľa nej dôsledkom temer troch rokov kríz, útokov mafie, ale i nezodpovedných politikov a oligarchov. Remišová tiež v statuse na sociálnej sieti uviedla, že po nasledujúcich voľbách Slovensku reálne hrozí ohrozenie demokracie, slobody i proeurópskej orientácie.

Moderná stredopravá politika

Nový rok bude podľa političky aj o tom, ako sa vysporiadať s touto výzvou. Doplnila, že na Slovensku žije mnoho šikovných ľudí, ktorým na krajine záleží, a ona sama s mnohými diskutuje o angažovaní sa v politike, keďže považuje za občiansku povinnosť spoločne čeliť tejto hrozbe.

„Ja verím v modernú stredopravú politiku, ktorá je založená na štyroch pilieroch – silnej ekonomike, priaznivom podnikateľskom prostredí a znižovaní byrokracie, na silnom štáte v oblasti bezpečnosti a obrany, na fungujúcom právnom štáte a potláčaní korupcie, a na silnom sociálnom pilieri pomoci zraniteľným a slabým. Spoločný postup strán, ktoré vyznávajú podobné hodnoty, mi dáva zmysel a urobím všetko preto, aby sme boli úspešní,” píše ďalej Remišová.

Prečítajte si tiež:
Návrat SaS a ich troch ministrov do vlády by bolo tragickým divadlom, hovorí politológ

Premýšľanie nad kompromisom

Ako príklady uviedla Rakúsko či Nemecko, kde podľa nej prosperitu pre ľudí zaistilo spojenie stredopravých strán. „Je to v zásade jediný spôsob, ako zabrániť návratu zlodejov, ktorí roky okrádali občanov Slovenska a parazitovali na štáte,” dodala.

Podľa predsedníčky Za ľudí netreba premýšľať nad kompromisom so zlom, ktoré sa tvári ako nová alternatíva. „Je to síce pohodlnejšia cesta, no je to slepá ulička, ktorá krajine nepomôže, aj keď niektorí vrátane mnohých médií sa pokúšajú takéto spojenectvá predávať ako jediné riešenie,” uviedla.

Podľa Remišovej takéto spojenectvá vždy dopadajú zle, a to čo Slovensko dnes potrebuje sú hodnotové spojenectvá, dialóg, angažovaní ľudia a odvaha. „Nevzdávajme sa,” zakončila status.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko nie je ďaleko od katastrofy v podobe Smeru a fašistov, varuje Remišová © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií