Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko nie je odtrhnuté od Maďarska, ale Orbán od reality. Namiesto šálu má Heger pre neho šiltovku

Demokrati vo svojom stanovisku uviedli, že Viktor Orbán svojimi vyjadreniami ničí dobré slovensko-maďarské vzťahy.

25.7.2023 (SITA.sk) – Maďarský premiér Viktor Orbán si podľa Eduarda Hegera (Demokrati) v lete odložil šál s nápisom Slovakia, má preto pre neho šiltovku. Uviedol to na sociálnej sieti.

Slovensko nie je odtrhnuté územie! Viktor, je neprípustné, aby si sa takto vyjadroval o Slovensku,“ adresoval Heger Orbánovi. Reagoval tým na verejný prejav maďarského premiéra z 22. júla v rumunskom meste Baile Tusnad počas festivalu Tusványos, kde Orbán označil Slovensko za „odtrhnuté územie“.

Heger zároveň vo svojom statuse priložil aj spoločnú fotografiu s Orbánom z 24. novembra 2022, keď maďarskému premiérovi daroval ešte ako premiér na začiatku samitu predsedov vlád krajín Vyšehradskej štvorky v Košiciach šál s nápisom Slovakia a slovenským štátnym znakom. Orbán krátko predtým spôsobil rozruch tým, že na futbalovom štadióne mal na sebe šál zobrazujúci mapu veľkého Uhorska.

Hegerova strana Demokrati vo svojom stanovisku uviedla, že Slovensko je demokratická a slobodná krajina a Viktor Orbán svojimi vyjadreniami ničí dobré slovensko-maďarské vzťahy. Strana dodala, že populista zostane populistom – v Maďarsku, aj na Slovensku.
Slovensko nie je odtrhnuté od Maďarska, Orbán je odtrhnutý od reality,“ uzavreli Demokrati.

Viac k témam: Maďarský premiér, Medzinárodné vzťahy, Predseda strany Demokrati
Zdroj: SITA.sk – Slovensko nie je odtrhnuté od Maďarska, ale Orbán od reality. Namiesto šálu má Heger pre neho šiltovku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií