fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko nie je Slovinsko a Slovinsko nie je Slovensko. Pozrite si trefné edukačné video

Máte tip? napíšte nám mailom

Dve malé európske krajiny, Slovensko a Slovinsko, majú toho veľa spoločného – viac ako ¾ názvu, 90 % vlajky, slovanské korene, úspešných vodnoslalomárskych šampiónov. Spája ich tiež všeobecne známy fakt, že si ich politickí predstavitelia, turisti, organizácie či zväzy pravidelne mýlia.

Zanedbateľný počet podobností medzi krajinami (aspoň) v našej časti Európy nespôsobuje (príliš) veľké problémy. Ale situácia sa stáva veľmi odlišnou, keď sa pokúšame prezentovať náš pôvod niekomu, kto žije na druhom konci sveta. Športovci tieto zámeny ťažko znášajú. Najmä keď im na stupienkoch víťazov zahrajú nesprávnu hymnu alebo vyvesia vlajku inej krajiny.

Podobnosti medzi Slovinskom a Slovenskom predstavujú nepopierateľný zdroj niekedy viac, no inokedy menej zábavných chýb vo svete športu. Športovci obdržiavajú nové občianstvo, z času na čas ich reprezentuje nesprávna vlajka a nesprávna hymna.

Aj preto sa slovenský kajakár Jakub Grigar a slovinský kajakár Peter Kauzer rozhodli natočiť spoločné edukačné video. Aby si ich rodné krajiny, ale aj ich dvoch, už svet konečne prestal mýliť. Peter Kauzer a Jakub Grigar sú športovcami – pravidelnými víťazmi medailí na najväčších súťažiach v kajaku alebo minimálne častými návštevníkmi stupňov víťazov.

Prečítajte si tiež:
Aj muži majú biologické hodiny! V akom veku tikajú najhlasnejšie?

Mohli by sme povedať, že sú si podobní tak ako ich domovy. Tak teda, kto je kto?

Pozrite si trefné video.
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií