fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvá medaila pre Slovensko na olympiáde v Riu

Máte tip? napíšte nám mailom

Dátum 9.8. 2016 sa vryje do pamäti Mateja Beňuša. Slovenský reprezentant vo vodnom slalome získal na svojej premiérovej olympiáde v Riu striebornú medailu. V disciplíne C1 single kanoistov.

O 85 stotín sekundy bol pomalší ako víťaz finále Denis Gargaud Chanut. Bronzová medaila putuje do Japonska zásluhou Takuja Hanedu, zverenec slovenského trénera zaostal za Beňušom o 2,44 sekundy.

Matej Beňuš sa v porovnaní so semifinále výrazne zlepšil, až o 6 priečok. Vo  finále štartoval z tretieho miesta. Podal excelentný výkon a už neostávalo nič iné, len čakať na ostatných pretekárov  kým prídu do cieľa, a tým sa uvidí do akej krajiny poputujú medaily.

Tak  ako aj pred štyrmi rokmi na olympiáde v Londýne získalo Slovensko zásluhou Michala Martikána bronzovú medailu, tak aj teraz v Riu sme nepochodili na prázdno a zásluhou Mateja Beňuša sme získali striebro. Čím sa potvrdzuje, že Slovensko je svetová veľmoc vo vodnom slalome. Preto si nenechajte ujsť aj ďalšie kategórie vodných slalomárov , kde Slovensko reprezentujú ďalší výborní pretekári.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií