Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko si na úrovni právneho štátu polepšilo o jedno miesto, hodnotila sa aj korupcia

V kategórii „základné práva“ dosiahlo Slovensko 29 miesto a v kategórii „poriadok a bezpečnosť“ 13. miesto.

27.10.2023 (SITA.sk) – V rámci hodnotenia úrovne právneho štátu sa Slovensko nachádza na 34 mieste zo 142 hodnotených krajín. Vyplýva to z hodnotenia v rámci projektu World justice project, podľa ktorého si SR oproti minulému roku polepšila o jedno miesto. V rámci kategórie Európskej únie, Európskeho združenia voľného obchodu a severnej Ameriky skončili Slovensko na 25 mieste z 31 krajín.

Pokiaľ ide o kategóriu „absencia korupcie“, Slovensko sa v globálnom meradle umiestnilo na 56 mieste zo 142. V kategórii „otvorené vládnutie“ SR z rovnakého počtu krajín obsadila 27 miesto. V kategórii „základné práva“ dosiahlo Slovensko 29 miesto a v kategórii „poriadok a bezpečnosť“ 13. miesto.

Viac k témam: Korupcia, Právny štát, Prieskum, Rebríček
Zdroj: SITA.sk – Slovensko si na úrovni právneho štátu polepšilo o jedno miesto, hodnotila sa aj korupcia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií