fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko v piatok vypraví konvoj s humanitárnou pomocou pre Ukrajinu

Slovensko vypraví v piatok (22. 5.) konvoj s humanitárnou pomocou pre Ukrajinu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Informoval o tom hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Petar Lazarov.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Na základe žiadosti ministra zahraničných vecí Ukrajiny, Dmytra Kulebu, o pomoc v boji proti pandémii COVID-19, Slovensko posiela na Ukrajinu materiálnu humanitárnu pomoc, ktorá pozostáva z chirurgických masiek, dezinfekčného koncentrátu, prenosných stolov a prikrývok,” priblížil hovorca.

Zároveň podľa jeho slov Slovensko vypraví aj tri vozidlá záchrannej zdravotnej služby, ktoré budú zabezpečovať zdravotnú pomoc na línii kontaktu na východe Ukrajiny.

Konvoj odíde z bratislavskej logistickej základne MV SR v piatok o 10.00 h. Vypravia ho štátni tajomníci rezortu vnútra Lukáš Kyselica, rezortu diplomacie Ingrid Brocková a veľvyslanec Ukrajiny na Slovensku Jurij Muška.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií