fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko zasiahnu dnes večer búrky. Dorazia po teplom dni

Prvá polovica víkendu bude slnečná a veľmi teplá. Na prelome víkendov však dorazí studený front, ktorý prinesie početné prehánky a búrky a to predovšetkým do západnej časti nášho územia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko čaká ďalšia vlna horúceho počasia. Tá nás čaká počas soboty, no v závere dňa začne od západu ovplyvňovať počasie studený front, ktorý na naše územie prinesie prehánky a búrky.

Počas soboty nás čaká spočiatku slnečný a horúci deň. Predovšetkým na západe bude veľmi teplo a teploty budú prekračovať hranicu až +30 °C. Tento vzduch sa bude labilizovať, čo opäť pripraví vhodné podmienky pre búrky. Tie k nám dorazia počas večerných hodín.

Búrky sa začnú tvoriť na studenom fronte, ktorý už počas popoludnia prinesie intenzívnu búrkovú činnosť do Česka, Rakúska a Poľska. Vo večerných hodinách by tento studený front mal doraziť aj nad naše územie.

Príchod studeného frontu sa očakáva po 18:00. Búrky by k nám mali doraziť z Rakúska a z Moravy. Prvé búrky sa očakávajú na Záhorí a v oblasti Bratislavy.

Následne by sa búrky mali presúvať nad Podunajskú nížinu a nad Považie, kde postupne počas noci zaniknú a prejdú do dažďa.

Búrky by mali prinášať prívalové zrážky a na čele studeného frontu očakávajte aj silnejší nárazový vietor.

Prečítajte si tiež:
V Česku počas noci mrzlo. Teplota klesla na -3,6 °C
Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií