fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž je závislý od alkoholu, žena od drog, hovorí slovenský raper Rosko o svojej novej piesni

Máte tip? napíšte nám mailom
Slovenský raper vystupujúci pod menom Rosko (26) má novú pieseň. Pozrite sa, čo prezradil o svojej tvorbe.
 

Len pred niekoľkými dňami ti vyšla hudobná skladba s názvom Prepáč. Fanúšikovia na ňu reagujú komentármi, že je skutočne precítená. Aké pocity má pieseň u poslucháča prebudiť? 

Pieseň je príbehom dvoch závislých ľudí. Muž je závislý na alkohole, žena je závislá na drogách (marihuana, pervitín). Spísal som len to, čo som si vypočul z ich rozprávania. Pieseň som sa snažil písať tak, aby poslucháč uveril tomu príbehu, presne tak, ako som im uveril ja. Tento song pochádza z pripravovaného „Drugstape” albumu, kde sa zameriavam na závislých ľudí a ich životné príbehy.

https://www.instagram.com/p/Bti5iL4FEXh/

Vo svojej tvorbe často prezentuješ lásku, jej krásu aj starosti. Na základe akého podnetu vytváraš texty piesní, kde hľadáš inšpiráciu?

Áno, je pravda že prevažná väčšina mojej tvorby je orientovaná na vyjadrenie citov. Som dosť citlivý muž, aj keď to na mne na prvý pohľad nie je viditeľné. Dá sa povedať, že každú tú pieseň som si prežil. Inšpiráciou bola každá jedna žena, ktorá so mnou nejaký ten čas v minulosti bola, teda najmä bývalé partnerky. Láska a city, to je téma, ktorá má neskutočné možnosti, ja to využívam a píšem piesne, ktoré sú také citlivé.

Prečítajte si tiež:
Najluxusnejšie ľadové hotely sveta: Desiatka je naším úplným favoritom

Koho piesne sú ti od slovenských hudobných interpretov blízke a považuješ ich za kvalitne spracované?

Myslím si, že na Slovensku máme skutočne mnoho kvalitných interpretov a veľa kvalitnej tvorby. Podľa môjho názoru je to určite Strapo a Kali. Obaja robia hudbu poctivo a kvalitne, ale takých interpretov je u nás ešte viac. Závisí to od osobného vkusu.

 

Existuje nejaká vec, ktorú by si na našej hudobnej scéne rád zmenil?

Ja osobne by som nemenil nič. Robím svoju hudbu tak, ako to cítim, preto vznikol aj projekt „Drugstape”. Trávim čas s ľuďmi, ktorí sú na dne a o tom teraz píšem. Nezáleží mi na tom, ako to má slovenská scéna nastavené. Nič nezmením a nemenil by som, ani keby som mohol, chcem si len písať a tvoriť to svoje.

S akými inšpiratívnymi osobnosťami si pri tvorbe piesní už spolupracoval?

Každý človek, s ktorým spolupracujem, je pre mňa určitá osobnosť. Avšak najväčšia osobnosť pre mňa je spevák “mopy”, frontman kapely WaddA. Taktiež mám okolo seba skvelú kapelu, chalani sú skvelí muzikanti, medzi nimi napríklad Jozef Bittera – gitara, Jakub Dostálek – klavír, Emil Šustek – bicie nástroje. Taktiež som rád, že so mnou spolupracuje raper “Jayk3M”, ktorý má za sebou mnoho fanúšikov a naše spoločné piesne sú veľmi obľúbené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií