fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Služobný pes opäť pomohol štátnej správe, v batožine na letisku identifikoval koral bez potrebného povolenia

Služobný pes pomohol identifikovať koral z radu scleractinia, ktorý nesprevádzali potrebné povolenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.3.2023 (SITA.sk) – Služobný pes pomohol identifikovať na bratislavskom letisku koral z radu scleractinia, ktorý nesprevádzali príslušné povolenia.

Vybranú batožinu prezreli röntgenovým prístrojom a ak upozornil na podozrivý obsah, zamestnanci Finančnej správy SR batožinu otvorili a skontrolovali. Pracovník finančnej správy nájdený koral zaistil. Informovalo o tom v tlačovej správe Ministerstvo životného prostredia SR.

Kontroly zamerané na CITES komodity

Envirorezort v spolupráci s Finančnou správou SR, Štátnou ochranou prírody SR a Slovenskou inšpekciou životného prostredia uskutočnilo na bratislavskom letisku začiatkom marca kontrolu zameranú na CITES komodity v batožinách cestujúcich.

Zamestnanci inštitúcií sa pri kontrole batožiny zamerali na exempláre druhov zaradené v prílohách Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín, ktoré pri dovoze alebo vývoze musia sprevádzať príslušné povolenia. Ide o koraly, mušle, tradičnú čínsku medicínu, výrobky zo slonoviny, z kože plazov, z morských korytnačiek, kožušiny, orchidey, kaktusy a iné.

Podobné akcie chcú opakovať

Cieľom Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozený mi druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín je prispieť k ich ochrane, nakoľko dopyt po exotických druhoch rastlín a živočíchov a ich produktoch takmer zapríčinil ich vyhubenie.

Prečítajte si tiež:
Letné kúpaliská v Bratislave otvoria svoje brány v sobotu. Ďalšou dobrou správou je, že cena vstupného oproti vlaňajšku nevzrástla

Medzi ohrozené druhy patria slony, nosorožce, mačkovité šelmy, primáty, papagáje, dravce, mnohé plazy, koraly, vybrané druhy mušlí, kaktusy, orchidey, tropické drevo. Kontroly s takýmto zameraním plánujú kompetentné orgány štátnej správy opakovať.

Viac k témam: Dohovor o medzinárodnom obchode, Kontrola, Služobný pes
Zdroj: SITA.sk – Služobný pes opäť pomohol štátnej správe, v batožine na letisku identifikoval koral bez potrebného povolenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií