Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tlačia sa vám slzy do očí, no nechcete sa rozplakať? Týmito trikmi zastavíte plač

Slzy sú prirodzeným spôsobom, ako zo seba dostať nahromadené emócie a pocity. Niekedy sa však človek rozplakať nechce. Ako tomu teda zabrániť?

Pokračovanie pod reklamou

Slzy sú pre človeka prirodzené a každý by si to mal uvedomiť. Aj keď to tak naozaj je, niekedy ich jednoducho potrebujeme udržať a nerozplakať sa. To je však veľmi náročné a len málokomu sa to podarí. Existujú však účinné triky, vďaka ktorým to zvládnete.

Zdroj: Pexels

Ako sa to teda dá?

1. Štipnite sa

Aj keď to môže vyznieť bizarne, ak máte slzy na krajíčku a chcete ich potlačiť, uštipnite sa. V kritickej situácie sa teda skúste nenápadne štipnúť a slzám tak aspoň na chvíľku zabránite.

2. Jazykom si tlačte na podnebie

Zdroj: Pexels

Podľa generálnej riaditeľky Janine Driver, riaditeľky Body Language Institute vo Washingtone, ak cítite, že sa o chvíľku rozplačete, silno si tlačte jazykom na podnebie. Hoc znie táto rada naozaj zvláštne, budete prekvapení, ako funguje.

Pokračovanie pod reklamou

3. Uvoľnite svaly

Spomínaná Janine Driver tiež radí, že ak nám je do plaču a v očiach už cítime slzy, akosi podvedome priťahujeme obočie k sebe a jemne ho zdvíhame. Toto si pamätajte a vedome spravte pravý opak. Svaly v okolí oči skúste uvoľniť a uvidíte, ako to pomôže zastaviť plač.

4. Hlboké dýchanie

Túto radu mnohí podceňujú a vnímajú ju ako klišé, no pravda je taká, že ide skutočne o dobrý tip. Potvrdila to aj Theresa Nguyen, ktorá sa živí ako životná koučka v Dallase. Zároveň odporúča, aby sme sa v psychicky veľmi náročných okamihoch zhlboka nadýchli nosom na štyri sekundy a zadržali dych po dobu dvoch sekúnd. Potom zvyšný vzduch pomaly vyfukujte našpúlenými perami počas ôsmych sekúnd.

Zdroj: Pexels

 

Zdroj: nytimes.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií