Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sme rodina odmieta povolebnú spoluprácu s Republikou aj Smerom, ktorý rozoštváva spoločnosť

Smer-SD sa podľa Roberta Kaliňáka nevyjadroval, a ani nemieni vyjadrovať k povolebným spoluprácam.

2.7.2023 (SITA.sk) – Sme rodina má jasne stanovené podmienky, za ktorých je ochotná ísť do povolebnej spolupráce a hnutie Republika tieto podmienky nespĺňa.

V diskusnej relácii V politike televízie Ta3 to uviedol podpredseda Národnej rady (NR) SR Peter Pčolinský (Sme rodina). Dodal, že rovnako odmietajú aj stranu Smer-sociálna demokracia (Smer-SD).

V prípade Republiky Pčolinský pripomenul ich postoje k členstvu Slovenska v euroatlantických štruktúrach a poukázal aj na ich vyhýbavé odpovede v súvislosti s holokaustom. Sme rodina je podľa neho za jasné ukotvenie Slovenska na Západe.

Pri Smere spomenul rozoštvávanie spoločnosti. Podľa Pčolinského ešte ale nevieme, ako dopadnú voľby a považuje za predčasné hovoriť o tom, s kým po voľbách áno alebo nie. „Krájame medveďa, ktorý ešte behá po lese,“ povedal.

Strana Smer-SD sa podľa Roberta Kaliňáka (Smer-SD) nevyjadrovala, a ani nemieni vyjadrovať k povolebným spoluprácam.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Sme rodina odmieta povolebnú spoluprácu s Republikou aj Smerom, ktorý rozoštváva spoločnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií