fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Politické hnutie Sme rodina chcelo využiť vážne choré deti pre kampaň. Ministerstvo reaguje

Opozičné hnutia Sme rodina vyzvalo premiéra Petra Pellegriniho, aby vyčlenil na liečbu štyroch ťažko chorých detí osem miliónov eur. Voči tomu sa postavilo ministerstvo zdravotníctva, ktoré odmieta zneužívanie chorých detí na politickú kampaň.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ministerstvo zdravotníctva SR odmieta zneužívanie chorých detí na politickú kampaň. Reaguje tak na opozičné hnutie Sme rodina. To vyzvalo premiéra Petra Pellegriniho, aby vyčlenil na liečbu štyroch prípadov ťažko chorých detí osem miliónov eur.

Hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová to považuje za cynické hranie sa s emóciami ľudí tesne pred parlamentnými voľbami.

Vyčlenenie financií pre ťažko choré deti je pre politické hnutie Sme rodina podstatou mimoriadnej parlamentnej schôdze. Na schôdzi mali poslanci okrem iného rokovať aj o zvýšení prídavku na dieťa či zavedení 13. dôchodku. Ministerstvo zdravotníctva však nedovolilo, aby politická strana zneužívala choré deti na svoju kampaň.

Sme rodina žiada osem miliónov eur

Hnutie Sme rodina od premiéra Petra Pellegriniho žiadalo, aby poskytol peniaze na liečbu štyroch ťažko chorých detí. Hovorilo sa o sume osem miliónov eur. S týmto nápadom však neuspeli.

„To, že si práve životy malých detičiek vybral niekto za účelom vytĺkania politického kapitálu dvanásť dní pred voľbami, považujeme za neľudské a cynické hranie sa s ľudskými emóciami,“ uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Prečítajte si tiež:
Obávaná mafia menom Yakuza. Čo o nej ľudia (ne)vedia?

Politické hnutie Sme rodina chcelo využiť vážne choré deti pre kampaň

Nesúhlasí ani Pellegrini

Napriek tomu, že myšlienka žiadosti nemusí pôsobiť vypočítavo, ministerstvo zdravotníctva sa domnieva, že ide o obyčajný kampaňový ťah hnutia Sme rodina.

Hovorkyňa Eliášová vysvetlila, že premiér o tejto problematike vie a chystá sa ju vyriešiť bez toho, aby ju niekto zneužil v kampani. „Peter Pellegrini urobí všetko pre to, aby deti liečbu dostali,“ dodala Eliášová.

Tiež prezradila, že ak deti budú potrebovať ísť do Spojených štátov amerických, aby im lekári aplikovali liek, premiér im vyhradí vládny letecký špeciál.

„Akonáhle Európska lieková agentúra schváli lieky, štát urobí všetko pre to, aby boli čo najskôr zaradené do kategórie liekov hradených z verejného zdravotného poistenia,“ povedala hovorkyňa rezortu zdravotníctva v súvislosti s liečbou ďalších deti.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Info

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií